Huawei çok İlginç Bir Hamle Yapıyor! Huawei’den muhteşem buluş katlanabilir Uydu Bağlantısıyla geliyor…

Katlanabilir akıllı telefonların cephesinde ise Huawei çok yeni bir tasarımla geliyor. Mate X3 olarak adlandırılacağı söylenen telefonun Snapdragon Satellite’ı destekleyeceği duyurulduğu, ortaya çıktı. Huawei, Apple’ın son model iPhone’ları ile daha da popülerliği olan bu özelliği, Mate 50 serisi ile telefonlarına uydu bağlantısını getirdikten sonra Mate X3’e eklemeyi planlıyor.

HUAWEI X3 Hakkında Bilinenler

Telefonlar çekmediğinde, uydu bağlantı özelliği uydu üzerinden mesaj gönderilmesini sağlar. Sesli mesaj dahil her şeyin gönderilebileceği söyleniyor. P60 serisinden önce piyasaya sürülecek olan Huawei Mate X3’ün, gelen haberlere göre birçok yeni nesil özelliği bünyesinde barındıracağı bildiriliyor.

Ek Olarak Huawei P60 ve P60 Pro Mart Ayında Piyasaya Sürülecek
Huawei P60 Pro’da 6,6 inç, 120Hz OLED ekran mevcut olacak. P50 Pro ile karşılaştırıldığında, yüksek frekanslı PWM karartma sayesinde ekranın çözünürlüğü daha yüksek olacaktır. Delikli çentiğe 32 MP’lik bir selfie kamerası yerleştirilecek. Panelin BOE tarafından üretildiği iddia ediliyor. Arkada 50MP ana, 50MP ultra geniş ve 64MP telefoto kamera konfigürasyonu da bulunacak.

Huawei P60 Pro Teknik Özellikleri

Huawei P60 modeli yeni bir kamera konfigürasyonuna sahip olacak. 52MP IMX789 sensör tabanlı birincil kameraya 50MP ultra geniş kamera ve 16MP telefoto kamera eklenecek. Huawei’nin XMAGE görüntüleme sistemi, düz ve Pro çeşitlerindeki kameraların temeli olacaktır. Hem P60 hem de P60 Pro, Mate 50 Pro’da gördüğümüz değişken açıklığa sahip olacak.

Huawei P60 Pro’nun Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciyle gelmesi bekleniyor. 5500 mAh batarya, 100W kablolu, 50W kablosuz hızlı şarjı destekleyecek. Kıyaslama açısından, Snapdragon 888 işlemcili P50 Pro’da 66W kablolu/50W kablosuz şarjı destekleyen 4360 mAh batarya bulunuyor. Huawei P60 serisinin ekranı Mate 50 gibi Kunlun sertleştirilmiş cam ile korunacak. Yeni modeller de BeiDou’nun uydu iletişimini destekleyecek ancak uydu bağlantısı Mate 50 veya iPhone 14 serisinde olduğu gibi her ülkede kullanılabilir olmayacak.

PaYLaŞşşş