Yeni Apple HomePod Sonunda tanıtımı yapıldı! İşte Apple HomePod Fiyatı ve yeni Özellikleri!

Apple, dün beklenmedik Mac duyurularının ardından en son HomePod modelini sonunda tanıttı. Görünüm aynı olsa bile, Apple’ın akıllı hoparlörünün yeni yinelemesi için iki farklı renk olasılığı da mevcut. Beyaz ve “gece yarısı”, ikinci nesil HomePod için iki renk seçeneği de olacak. Bu renk olasılıklarını da haberimizde bulabilirsiniz.

Apple HomePod İçin İki Farklı Renk Seçeneği Bulunuyor

En son akıllı ev teknolojileri, sıcaklık ve nem sensörleri ile yeni HomePod birçok harika özelliğe sahiptir. ABD’de 299 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak yeni HomePod için siparişler alınmaya başlandı. 3 Şubat’ta ilk teslimatların yapılması bekleniyor. Yeni HomePod, önceki nesil cihaza çok benzer bir görünüme sahip. En büyük değişiklik, HomePod mini gibi, HomePod’un üzerindeki dokunmatik yüzeyin artık tamamen net bir şekilde aydınlatılmış olmasıdır.

Beyaz ve “gece yarısı”, ikinci nesil HomePod için iki renk seçeneği de olacak. Apple’a göre “gece yarısı” olarak adlandırılan yepyeni gölgelik, tamamen zaten geri dönüştürülmüş örgü kumaştan üretiliyor. Yeni renkle bir önceki neslin uzay grisini de hatırladık.

HomePod Siri’ye Yeni Bir Onay Tonu Ekledi

Diğer Apple ürünleri tarafından desteklenen Ses Tanıma, yeni HomePod’un bir özelliğidir. HomePod, bu sayede evdeki duman ve karbonmonoksit alarmlarını tanıyabilecek ve kullanıcıları iPhone’larına bildirim yoluyla bildirebilecek. Ancak bu işlevsellik için bir bahar güncellemesi yayınlanacağını da hatırlatalım.

Apple yeni nesil HomePod modelinde ilk defa U1 işlemcisini kullanıyor. Şirket, bu işlemci sayesinde daha gelişmiş ve güvenilir uzaktan kontrol özellikleri sunabildiklerini aktarıyor. Bunun yanı sıra yeni HomePod’da Siri için yeni bir “onay tonu” yer alıyor. Apple HomePod, akıllı evler için oldukça kritik bir öneme sahip. HomePod, Matter özellikli aksesuarlara bağlanıp bunları kontrol ediyor ve temel bir ana merkez görevi görerek kullanıcıların evden uzaktayken erişmesini sağlıyor.

Akıllı cihazda ayrıca evdeki sıcaklık ve nemi ölçen sensörler yer alıyor. Apple, yeni HomePod’a yeni özellikler ve renkler eklerken akıllı evlerdeki konumunu ise güçlendiriyor.

PaYLaŞşşş