Hadise’den kendisine yapılan eleştiri ve saldırılara yanıt: Bana yapılan saldırılarla güçleniyorum

Hadise, 30 Nisan’da Çırağan Sarayın’da aile arasında gerçekleşen törenle dünyaevine girdiği Mehmet Dinçlerler’den anlaşmalı olarak tek celsede boşandı. Basın mensuplarının ısrarlı soruları karşısında ayrılığa dair konuşmamayı tercih eden şarkıcı, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü nedeniyle gerçekleşen bir konferansa katıldı. Posta’dan Kamil Sürer’in haberine göre; Hadise’nin açıklamalarından satır başları şöyle:

“15 YAŞINDA FIRINDA ÇALIŞTIM”

– Ben de küçük yaşta hem çalıştım hem okudum. 15 yaşındayken fırında işe girdim çalıştım. O yüzden hayallerinin peşinden koşabilmek nedir çok iyi bilirim.

“İSMİMİN GÜCÜYLE YAPIYORUM”

Alıntı Metni

– Benim şarkılarım, hep kadının gücünü anlatan hikayelerdir. Hep böyle düşünüyordum, hep de böyle düşüneceğim.

Ayrılık sebebi ortaya çıktı

“IRKÇILIK YAŞADIM”

Belçika doğumlu olan Hadise Açıkgöz, yurt dışında yaşadığı dönemde ırkçı saldırılara maruz kaldığını itiraf etti.

Alıntı Metni

“BANA YAPILAN SALDIRILARLA GÜÇLENİYORUM”

Alıntı Metni
‘Başlarken hep güzeldi’

ROL MODELİ ANNESİ

Biz dört kardeşiz. Ben 11 yaşındayken annem babamdan boşandı. Bizim için çok travmatik bir süreçti. Annemin parası yoktu. Ama yine de ‘Bu kararı almak zorundayım’ dedi. Onu izlerken ‘Bu nasıl kadın, nasıl bir güç?’ dedim. Ne istediğini bilen, çok net bir kadındı. Annem hep rol modeldir benim için. Annem ‘Ne olursa olsun, kimi severseniz sevin fark etmez. Yeter ki kendi ayaklarınızın üstünde durun, kendi paranızı kazanın’ der.

BOŞANMA SUSKUNLUĞU!

Beş aylık evliliğin ardından 30 Eylül’de Mehmet Dinçerler’den boşanan Hadise, ayrılık sonrası suskunluğunu sürdürdü. Konferans sonrası soru almayan şarkıcının, otelin mutfak bölümünden çıkış yapması dikkat çekti.

“ERKEK SANATÇILARA BU TEPKİLER OLMUYOR”

Öte yandan 2017 yılında çektiği ‘Sıfır Tolerans’ klibi çok konuşulan Hadise, “Kliplerde biz kadınlar bir aşk sahnesi çektiğimiz zaman tepki alıyor. Klibim yasaklandı. Erkek sanatçılarda bu tepkileri görmüyorum” dedi.

‘Bunu yazanlar kafayı yemiş’
PaYLaŞşşş