Haberler: Tolga Güleryüz’e veda! ‘Gözlerimi kapatıyorum o anı yaşıyorum’

‘Baş Belası’ adlı tiyatro oyununun Karadeniz turnesi sırasında Merzifon’da geçirdikleri trafik kazasında tiyatrocuları taşıyan minibüsün bir TIR’a çarpması sonucu trafik kazası meydana gelmişti. Tolga Güleryüz, Burak Topçu ile Özgür Karataş hayatını kaybederken; Melis İşiten, Ceyhun Fersoy ve Sergen Deveci yaralanmıştı.

“GÖZLERİMİ KAPATIYORUM O ANI YAŞIYORUM”

Kazada ekip arkadaşlarını kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Ceyhun Fersoy, geçtiğimiz günlerde evinde çekilen bir fotoğrafı şu notla paylaşmıştı:

Alıntı Metni

“KAYBETTİKLERİMİZ İÇİN HER GÜN DAHA İYİ OLACAĞIZ”

Melis İşiten ise “Kaybettiklerimiz için her gün daha iyi olacağız. Sevginize bin şükür” ifadelerini kullanmıştı.

“BENİM İÇİN ENDİŞELENMEYİN”

Durumu Fersoy ve İşiten’e göre daha ciddi olan ve ambulans uçakla İstanbul’a ameliyat olmaya gelen Sergen Deveci de, “Sevginizi kısacık sürede gayet derinden hissettim. İkinci baharımın geriye kalan kısmında hep buna, bu sevgiye layık olmaya çalışacağım. Kaybettiğimiz canlarımıza, arkadaşlarımıza, dostlarıma Allah’tan rahmet diliyorum. Sağlıklı günlerde görüşmemiz dileklerimle lütfen benim için endişelenmeyin” mesajını yazmıştı.

Sergen Deveci’den kaza sonrası ilk paylaşım

KADIKÖY’DE VEDA PROGRAMI

Tüm bunların ardından kazada hayatını kaybeden tiyatro yapımcısı Tolga Güleryüz için Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde veda programı düzenlendi. Gerçekleştirilen programa Tolga Güleryüz’in ailesi başta olmak üzere, kaza esnasında aynı araçta bulunan oyuncu arkadaşları Ceyhun Fersoy, Melis İşiten ve diğer arkadaşları katıldı.

Veda programında konuşan Ceyhun Fersoy, Güleryüz ile olan anılarını gözyaşlarıyla anlattı. Program sonrası Güleryüz’ün arkadaşları ve yakınları, ailesine başsağlığında bulundu.

“O KADAR ÇOK SIRRIMIZ VAR Kİ ONUNLA”

Kürsüye çıkarak söz alan Ceyhun Fersoy, “Tolga, 2017’de beni arayarak ‘seninle çalışmak istiyorum’ dedi. Çok beyefendi bir insandı. Onu anlamak için onunla yaşamak lazım. O kadar çok sırrımız var ki onunla. Biz bu sahnede onunla sayısız oyunlar oynadık. Kaza sonrası kapıdan çıkarken onu çekmeye çalıştım. ‘Beni bırakamazsın’ dedim çünkü Tolga ile yapacağımız çok şey vardı. Bir insan bu kadar aile terbiyesi göremez. Annesine babasına çok teşekkür ediyorum” dedi.

SERGEN DEVECİ’DEN PAYLAŞIM

Aynı araçtan yaralı olarak kurtulan oyuncu Sergen Deveci de sosyal medya hesabı üzerinden Güleryüz’e veda paylaşımda bulundu. Deveci paylaşımında; “Sevgili Tolga, hayatımızın hangi noktasında düğüm atıldığı bilinmiyor ve başımıza gelenler aklımıza gelmeyecek kadar bizden uzaksa; ya da en azından senin bize vaat ettiğin prensiplerin çok dışındaysa belli ki düşlediğimiz şeylerin çok dışındayız. Geri getiremiyor, değiştiremiyorsak acı olanı; yasak bir nüsha gibi taşımak, seninle en az bir kez el sıkışmış biri olarak borcum olsun. Ki sen kimin aklına gelirsen muhakkak tebessümle hatırlanacak bir anı bırakmışsındır. Bu gün sana veda ettik, söylenenler doğruysa bir gün de merhaba diyeceğiz” sözlerine yer verdi.

‘Helallik istedim!’
PaYLaŞşşş