Cristiano Ronaldo’nun balmumu figürü İstanbul’da!

MESUT YILMAZ / MİLLİYET
Manchester United takımı ile yollarını ayıran ve dünya kupası bitiminde transferi netleşecek olan, tüm dünyanın tanıdığı futbolcu Cristiano Ronaldo’nun balmumu figürü; New York’taki lansmanından 10 gün sonra, Madame Tussauds İstanbul’daki hayranlarıyla buluştu.

Bir ayı aşkın süredir devam eden ‘İstanbul’da görmek istediğiniz ünlü isim kim?’ anketinde açık ara oy oranıyla Cristiano Ronaldo ilk sırada gelirken, müze yetkilileri anket sonrası harekete geçti. Kalıcı olarak getirilen figür, ilk gün itibariyle ziyaretçi akınına uğrarken; yıldız futbolcunun hayranları figür ile fotoğraf çektirmek için sıraya girdi.

“DÜNYANIN EN BAŞARILI FUTBOLCULARINDAN BİRİ”

Tankut Tonger, figürün tanıtım toplantısında açıklamalarda bulunarak; “Ronaldo dünyanın en başarılı futbolcularından biri, bu sebeple ülkemizde ve dünyada yoğun ilgi göreceğini biliyorduk. Öyle de oldu. Bildiğiniz gibi şu an hala Portekiz’in takım kaptanı olarak Dünya Kupası’nda mücadele ediyor. Şu an kariyerinde bir durgunluk döneminde gibi görünse de, müze ailesi olarak biz küllerinden yeniden doğacağına inanıyoruz. Ki ziyaretçilerimizden gelen yoğun ilgi de bu inancımızı sağlamlaştırıyor” dedi.

Cristiano Ronaldo’ya 3 yıl için 225 milyon dolar!

TAM 170 SAAT!

37 yaşındaki Ronaldo’nun figürü, Portekiz milli takımının yeşil ve kırmızı ev sahibi forması ve futbolcunu dünya kupasında da ayağında olan kramponlarını giyiyor. Böylece Ronaldo’nun başarılarından güç alan emin duruşunun yarattığı duygu, ziyaretçilere de ulaşıyor.

Kalıbı yaklaşık 170 saatte çıkarılan balmumu figüre tek tek ekilen saç, kirpik ve kaşların eklenmesi ise neredeyse 140 saat sürdü.

RONALDO TUZAĞI!

Öte yandan ünlü futbolcu, geçtiğimiz günlerde ilginç bir olayla daha ülkemizde gündeme gelmişti. Şovmen Mehmet Ali Erbil, sosyal medya platformu TikTok’ta sahte bir hesap tarafından kandırılmış, yayın yaptığı sırada dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo ile konuştuğunu zannetmişti.

Erbil, yıldız ismin videosunu kullanan sahte hesap karşısında çok heyecanlanmış, izleyicilerden gelen uyarıları bile okumamış ve kandırıldığını anlayamamıştı.

Mehmet Ali Erbil’in Nergis Kumbasar ile evliliğinden dünyaya gelen kızı Yasmin Erbil, Ronaldo olayı sonrası babasına sosyal medya platformunu bırakması için ricada bulunarak, “Ne olur Tiktok’u bırak ya” şeklinde paylaşım yapmıştı. Daha sonra bu sözler hakkında konuşan şovmen ise “Ronaldo olayından sonra şakasına sitemde bulundu” demişti.

‘Sizin yüzünüzden TikTok’tan para alamıyorum!’
PaYLaŞşşş