HABERLER || Set Ekstra, O Kız dizisi setinde!

Milliyet.com.tr
Yapımını Content House’un üstlendiği, başrollerini; Erkan Petekkaya (Kadir), Sezin Akbaşoğulları (Sitare), Cengiz Orhonlu (Ozan), Dilin Döğer’in paylaştığı ‘O Kız’ dizisinin setine, Kanal D’de pazar günleri saat 09:20’de yayınlanan ‘Set Ekstra’ konuk oldu. Çarşamba akşamları ekranlara gelen dizinin kadrosunda; Macit Koper (İsmail), Asiye Dinçsoy (Türkan), Orhan Kılıç (Fevzi), Ayten Uncuoğlu (Fatma), Münire Apaydın (Nimet), Ilgın Çakır (Mine), Melih Selçuk (Salih) gibi isimler yer alıyor.

‘Set Ekstra’nın altıncı bölümünde; Magazin D Haber Müdürü Asiye Acar, ‘O Kız’ın setinde ilk olarak dizinin ‘Ozan’ı Cengiz Orhonlu ile bir araya geldi.Orhonlu, Acar’ın ‘Nasıl gidiyor?’ sorusuna “Durmadan, hız kesmeden hatta daha da tempolu” yanıtını verdi.

“ÇOK OLMASA DA TAKI TAKIYORUM ŞU AN”

Canlandırdığı karakter bahseden ünlü isim, “Ozan, içerisinde git gel yaşayan bir insan. Özünden kopup geldiği için onunla şu anki hali arasında git gel yaşayan bir adam. Ozan’ı oynamak zor bir o kadar da keyifli” diye konuştu.Orhonlu, Acar’ın; “Ozan ve Cengiz Orhonlu arasında benzerlik var mı?” şu sözlerle yanıt verdi:

Alıntı Metni
O Kız’da Sitare’nin yeni gözdesi Zeynep!

ANNEANNESİ KAMURAN AKKOR’DAN BAHSETTİ

Müzisyen yönünden bahseden Orhonlu, “Piyano çaldığını, şarkı söylediği ifade etti. Usta sanatçı Kamuran Akkor’un torunu olan Orhonlu, bunun hayatına neler kattığı ile ilgili; “Onların bakış açısı çok değerli. Fikirleri oluyor, benim için çok önemli. Konuşuruz, değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı. Ünlü oyuncu, ‘Kelebekler Özgürdür’ adlı tiyatro oyunu için anneannesiyle (Kamuran Akkor) şarkı söylediğini de belirtti.

“FEVZİ, DAHA İYİ BİR HAYAT SÜRMEK İSTİYOR”

Ardından dizinin ‘Fevzi’si Orhan Kılıç’ın yanına giden AsiyeAcar , ünlü isme hayat verdiği karakteri sordu. Kılıç, “Fevzi, paraya ulaşmak istiyor. Daha iyi bir hayat sürmek için bu cendereden kurtulmak için hep çabalıyor. Elinin altında da Zeynep gibi bir mücevher var” dedi.

“Kadir sayesinde meleklerle tanıştım!”

“İNSANLAR SAYGI DUYUYOR”

Sokaktan gelen tepkilerden bahseden Orhan Kılıç, “İnsanlar dışarıda çok farklı bir kılıkta görüyor beni. Ama ben sosyal medyadan gelen olumsuz tepkileri sokakta almıyorum. İnsanlar saygı duyuyor” dedi. Erkan Petekkaya’nın da sohbete dahil olmasıyla; ikilinin daha önce hiç birlikte çalışmadıkları, ‘O Kız’ın aynı sette bulundukları ilk iş olduğu ortaya çıktı.

Dizide Türkan ve Kadir’in babaları, Zeynep’in dedesi İsmail’e hayat veren Macit Koper ise yapımla ilgili; “Aile ile ilgili çok derin bir meselesi var. Bir de sosyal medya ile ilişkisi de var. Biraz karmaşık ve çok dokunaklı bir hikaye ortaya çıkmış” ifadelerini kullandı.

‘Zeynep’ten öğreneceği çok şey var’

“OĞLU HAYATTA EN SEVDİĞİ KİŞİ”

Karavanları gezerken Ayten Uncuoğlu’nun yanına giden Asiye Acar, usta oyuncuya ‘merhaba’ dedi. Enerjisiyle dikkat çeken Uncuoğlu, canlandırdığı ‘Fatma’ karakterini anlattı.

Alıntı Metni

“TÜM SET ARKASI DA KAHKAHAYA BOĞULDU”

Sette çok eğlendiklerini söyleyen Asiye Dinçsoy (Türkan), Unucuoğlu’nun başına gelen ve çok güldükleri bir olayı anlattı. Ünlü isim, “Acıklı bir sahne çekiyoruz. Hepimiz ağlıyoruz falan kestik dediler ama biz nasıl gülüyoruz” deyince söze giren Ayten Uncuoğlu, “Araba yüksekti, binemedim. Eteğim de dardı. Artık kendimi attım ama ayaklarım kaldı dışarıda. Oğlum Fevzi artık gelip ayaklarımı içeri soktu. Kesemedik de çünkü. Tüm set arkası da kahkahaya boğuldu” ifadelerini kullandı.

O Kız’da Zeynep’ten şaşırtan hamle!

‘O KIZ’ OYUNCULARININ YEME-İÇME RUTİNLERİ

‘O Kız’ oyuncularının yeme- içme rutinlerini ise setin çaycısı Selçuk Bey anlattı. Sette genelde çay ve Türk kahvesi tercih edildiğini belirten Selçuk Bey,Erkan Petekkaya’nın filtre kahve, Ozan Orhonlu’nun Türk kahvesi ve filtre kahve, Dilin Döğer’in ise limonlu çay ve Türk kahvesi içtiğini anlattı.

PaYLaŞşşş