HABERLER || Masterchef’te yedek yarışmacılar seçildi!

milliyet.com.tr

Jüri koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu’nun oturduğu MasterChef Türkiye 2022’de ikinci beş kişilik kadro belli oldu. Acun Ilıcalı yapımcılığında TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef’te yarışmacılar yedeklere girmek için kıyasıya bir mücadeleye giriştiler. 14 Ağustos Pazar akşamı yayınlanan son bölümde yarışmacılar Mehmet, Danilo ve Somer şefin karşısına enginar yemeği ile çıktı.

MasterChef Türkiye’de yedeklere ikinci gruptan giren kişiler Erkan, Ege ve Vural olmuştu. Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu’nun jüri üyeliğini yaptığı programda dün akşam heyecan dolu anlar yaşandı. MasterChef’in iki aşamalı yedekler bölümünün ikinci turunda en güzel yemekleri yapan yarışmacılar yedekler kadrosuna çıktı.

“BU YARIŞMA BİTTİĞİNDE ARTIK BAŞKA BİR ŞANSINIZ YOK”

Şef Somer Sivrioğlu yarışmacılara dönerek dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ünlü şef açıklamasında “Maalesef bu yarışma bittiğinde beşiniz için artık başka bir şans yok “ifadelerini kullandı.

AYŞEGÜL GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

MasterChef yarışmacısı Ayşegül kendisine söz verildiğinde gözyaşlarına boğuldu. “Düne bakıyorum, bugüne bakıyorum. Ama buraya geliyorum burada hiçbir şey yok” diyen Ayşegül’ü şefler teselli etti. Şefler moralini yüksek tutması için yarışmacıyı telkin etmeye çalıştı. Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu yarışmacıların 40 dakikalık süre zarfında yaptıkları yemekleri tattı. Bu yarışmanın birincisi Ayşegül oldu.

“EN SONUNDA BİRİNCİ OLDUM”

Mehmet Şef “Sunumun çok iyiydi. Tebrik ediyorum” dedi. Ayşegül, Mehmet Şef’in sözleri üzerine “En sonunda birinci oldum. Bir haftadır sürekli uğraşıyorum. En ufak bir dikkatsizlikten kaybediyorum. Yedek de olsam mutluyum” ifadelerini kullandı.

VEDA EDEN İSİMLER BELLİ OLDU

Şule yarışmaya devam eden bir diğer isim olurken; Rukiye, İbrahim, Salim, Ali ve Rağde ise elendi.

MasterChef’te duygusal anlar!

MASTERCHEF’TE ANA KADROYA GİREN İSİMLER

Rakiplerinden daha başarılı yemek yaparak MasterChef Türkiye 2022 ana kadrosuna seçilen isimler şu şekilde;

Metin (1’inci hafta)

Gamze (2’nci hafta)

Onur (3’üncü hafta)

Çağatay (4’üncü hafta)

Şeyma (5’inci hafta)

Melih (6’ncı hafta)

Büşra (7’nci hafta)

Fatma Nur (8’inci hafta)

Tayfun (9’uncu hafta)

Yağız (10’uncu hafta)

Burak (11’inci hafta)

Kaan (12’nci hafta)

MasterChef’te Ömer İbiş’in Mehmet Yalçınkaya ile anısı kırdı geçirdi!

PaYLaŞşşş