‘Geleceğe Dönüş’ün yıldızları Christopher Lloyd ve Michael J. Fox yıllar sonra bir arada!

İkonik ‘Geleceğe Dönüş’ serisinde Dr. Emmett Brown’u canlandıran Christopher Lloyd ve Marty McFly’ı oynayan Michael J. Fox, filmlerin yayınlanmasından yaklaşık 40 yıl sonra bu yıl New York Comic Con’da yeniden bir araya geldi. İkili, sevilen film serisi hakkında konuşup, esk günleri yad ederken; hayranları duygusal anlar yaşadı.

61 yaşındaki Fox, 83 yaşındaki Lloyd için “Filmin en iyi yanı Chris’le çalışmaktı” ifadelerini kullanarak, ilk tanıştıkları anla ilgili; “Kimyamız hemen uyuştu” şeklinde konuştu. Aktör ayrıca, meslektaşının bir ‘dahi’ olduğunu da söyledi.

1991 YILINDA PARKINSON TEŞHİSİ KONDU

Ancak eski zamanın bilim kurgu günlerini Dr. Emmett Brown ve Marty McFly ile yeniden yaşayan izleyicilerin sevinci, Fox’un belirgin sağlık problemini fark etmeleriyle gölgelendi.

1991 yılında, o sırada 29 yaşında olan Fox’a; motor işlevleri ve vücut hareketlerini etkileyebilen, titremenin yanı sıra denge sorununa da neden olabilen bir beyin bozukluğu olan Parkinson hastalığı teşhisi konmuştu. Ünlü ismin hayranları, Comic Con’da sahneye çıkarken Fox’un yürümekte güçlük çektiği ve yavaş hareket ettiği için hastalığının belirtilerini açık bir şekilde gördü; ancak aktör oldukça neşeli görünüyordu.

Michael J. Fox Parkinson hastaları için çaldı

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

New York Post’ta yer alan habere göre; Fox’un bir ‘ilham kaynağı’ olduğunu söyleyen Comic Con izleyicileri, Lloyd’un meslektaşının ayakta durmasına yardım ettiği ve ikilinin sahnede sarıldığı anlar karşısında duygulandıklarını sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı.

Politikacı Steve Marchand, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda; “Kayınpederim, birkaç ay önce vefat etmeden önce uzun yıllar Parkinson ile mücadele etti. Michael J. Fox’un burada sergilediği çaba, kararlılık ve cesaret beni gözyaşlarına boğdu. Ona saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

“ÜZGÜN DEĞİLİM”

Başka sosyal medya kullanıcısı ise “Yorumlardaki insanlar, Michael J. Fox hakkında ‘onu böyle görmek çok üzücü’ diyor. Hâlâ hayatta olmasına, savaşmasına, mizahının bozulmamış olmasına ve başka bir Comic Con’a gidebilmesine çok sevindim. O hala burada olduğu sürece üzgün değilim” diye yazdı.

Bir diğeri, “1985’te gençlik yıllarındaysanız, o zaman Michael J. Fox sizin adamınızdı. ‘Geleceğe Dönüş’teki Marty McFly, sinema tarihinin en havalı genciydi. Christopher Lloyd’a böyle sarılışını izlemek çok güzeldi” şeklinde Tweet attı.

Aktör, Comic Con’da sağlık durumundan ve en büyük Parkinson hastalığı vakfı olan Michael J. Fox Foundation’dan kısaca bahsederek; “Bu neye sahip olduğumla ilgili değil, bana ne verdiğiyle ilgili. İnsanlara yardım edecek bir sesim var” dedi.

“ÖLÜMDEN KORKMUYORUM”

Öte yandan Fox, daha önce yaptığı bir konuşmada ‘ölümden korkmadığını’ söylemişti. “Tedaviler konusunda insanlara karşı oldukça açık sözlüyüm” şeklinde konuşan ünlü isim, sözlerine; “Parkinson’dan kurtulup kurtulamayacağımı sorduklarında, ’60 yaşındayım ve bilim zor bir şey. Yan, hayır’ diyorum. Ben gerçekten mutlu bir adamım, kafamda hastalıkla ilgili hiçbir düşünce yok. Ölümden hiç korkmuyorum” şeklinde devam etmişti.

Hastalığı yerine ‘minnettarlığa’ odaklandığını belirten aktör, “Eğer şükredecek bir şeyiniz olmadığını düşünüyorsanız, aramaya devam edin” demişti.

Geleceğe dönüş filminin Marty’si şimdilerde ne yapıyor?
PaYLaŞşşş