Ferhan Şensoy için Ses Tiyatrosu’nda anma töreni

Demet Taner, Şevket Çoruh, Hakan Bilgin, Elif Durdu Şensoy, Güner Özkul gibi isimlerle birlikte Ferhan Şensoy’un ailesi, öğrencileri, Ortaoyuncular ve Nöbetçi Tiyatro’dan dostları, 70 yaşında hayata gözlerini yuman usta oyuncuyu andı. Kızları Müjgan Ferhan Şensoy ve Derya Şensoy, babalarına olan özlemlerinin her gün büyüdüğünü söyledi.

‘ŞAHLARI DA VURURLAR’ MÜJDESİ

Ferhan Şensoy’un kurduğu Ses Tiyatrosu’nun yeniden izleyicilerine perdelerini açacağı haberi anma töreninde duyuruldu. Koronavirüs pandemisi sebebiyle 40’ıncı yıl prömiyerini yapamayan ‘Şahları da Vururlar’ oyunu, İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında 42’nci yılında Ses Tiyatrosu’nda 11 Kasım 2022 tarihinde sahnelenecek.

Ferhan Şensoy ölüm yıl dönümünde unutulmadı

Derya şensoy, “14 Mart 2020’de bazılarınızın da bildiği gibi Ortaoyuncular’ın 40’ıncı yılında prömiyer yapması planlanan ve pandemi nedeniyle ertelenen Şahları Da Vururlar, Işıl Kasapoğlu’nun direktörlüğünü üstlendiği İstanbul Tiyatro Festivali’nde 11 Kasım günü prömiyer yapacak” ifadelerini kullandı.

“BÖYLE BİR GÜNDE AÇIKLAMANIN HEPİMİZE İYİ GELECEĞİNİ DÜŞÜNDÜK”

Müjgan Ferhan Şensoy ise “Bu müjdeli haberi sizlerle paylaşmak istedik; sizler onun yakınları, öğrencileri, bizim ailemiz, dostlarımız, en yakınları olarak. Aslında Tiyatro Festivali bunu daha sonra duyurmayı düşünüyordu ama biz böyle bir günde bunu paylaşmanın hepimize iyi geleceğini düşündük. Ortaoyuncular, ev sahibi olduğu Ses Tiyatrosu’nda 42’nci yılına yine Şahları Da Vururlar ile girecek ve yoluna kaldığı yerden devam edecek. Teşekkür ederiz” dedi.

Ferhan Şensoy’un vefat haberini nasıl öğrendi?
PaYLaŞşşş