Emeklilere müjde geldi! Emekli maaş hesabına hemen ödenecek!

Emekli maaş hesabınız üzerinden 3000 TL’ye kadar ödeme almak isteyen vatandaşlar için hızlı bir şekilde kredi imkanı sağlanacağı açıklandı. Emekli maaş hesabınız üzerinden yapmış olduğunuz başvurular sonrasında sizlerde devlet destekli olarak 3000 TL’ye kadar ödemeleri kamu bankaları üzerinden alabilirsiniz.

Emekli maaş hesabınız üzerinden almış olduğunuz 3000 TL, başvurularda ilk taksit ödemenizi 90 gün erteleme yaparak da kredi kullanma imkanı sizlere sunacaktır. 

ZİRAAT BANKASI’NDA 3 BİN LİRA ÖDEME BAŞVURUSU

Ziraat Bankası, resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuru sonrasında başvurularını gerçekleştirerek, kredi almak isteyen vatandaşları 5 dakika içerisinde sonuç verilecek internet bankacılığı uygulaması kredisi başladı. Emekli maaşınızı Ziraat Bankası üzerinden alıyorsanız ve başvurunuzu gerçekleştirmek istiyorsanız, kredi işlemlerini yapmak isteyen kişilere 36 ay vadeye kadar bu işlemler gerçekleştirilerek, kredi imkanı sağlanmaktadır.

Emekli maaş hesabınız üzerinden yapmış olduğunuz başvurular sonrasında kredi kullanacak olan kişilere 5 dakika içerisinde sonuç verilmektedir ve onaylanan krediyi istediğiniz zaman hesaplarınıza yatırılarak kullandırılmaktadır. 

AKBANK VE DENİZBANK ÜZERİNDEN 3 BİN LİRA BAŞVURUSU

Denizbank ve Akbank üzerinden emekli maaş alan vatandaşlar da 3000 TL’ye kadar ödeme olabilmektedir. Emekli maaş hesabınız üzerinden başvurunuzu gerçekleştirerek, 3000 TL’ye kadar ödeme almak isteyen kişiler, Denizbank, Akbank üzerinden işlem yapmak istiyorlarsa öncelikli olarak banka hesapları aracılığı ile birlikte almış oldukları internet bankacılığı şifresini kullanması gerekiyor.

Denizbank ve Akbank üzerinden kredi işlemlerinden faydalanacak olan kişilere 5 dakika içerisinde sonuç verileri, onaylanan kredi tutarı hakkında bilgiler SMS ile sizlere gönderilmektedir. Denizbank ve Akbank üzerinden kredi almak isteyen emekliler ayrıca banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı uygulamaları üzerinden bankacılık işlemlerini ve kredi kartı başvurularında yapabilmektedir. 

EKONOMİST REMZİ ÖZDEMİR UYARMIŞTI!

Yaklaşan seçimler öncesinde sosyal yardımlara hız veren hükümetin seçim sath-ı mailinde izleyeceği yol haritası merak edilirken, Yeniçağ Gazetesi yazarı Remzi Özdemir’den dikkat çeken bir yazı geldi. Hükümetin elindeki ekonomik imkanlara dikkat çeken Özdemir, emekliye verilecek rakamların ağızları açık bırakacağını iddia etti.

Son olarak kamu bankaları üzerine bir yazı kaleme alan Özdemir, hükümetin sandık öncesinde kamu bankalarını devreye sokacağını iddia ederek şunları söyledi:

İlk olarak öğrenci KYK borçlarının faizinin silinmesi, 2 bin liraya kadar olan icranın devlet tarafından üstlenenimesin, EYT ile ilgili çalışmalar, konut finansmanına yönelik hazırlanan çalışmalar iktidarın en önemli seçim yatırımları arasında.

Peki geriye ne kaldı?

Geriye ne kaldı?

Geriye kamu bankalarının emekli maaş promosyonu kaldı.

Bütün özel bankalar emekli promosyonunu yükseltirken kamu bankaları halen 750 lirada tutuyor.

Özel bankalar 8 bin lira veriyor ama kamu bankaları 750 lira. Arada dev bir açık var.

İyi de kamu bankaları neden bu rakamı arttırmadı?

Kamu bankalarının promosyon için ayıracağı bütçe mi yok?

Öyle bir şey elbette yok!

Nitekim özel şirket ve kurumların maaş promosyonuna 41 bin lira veren yine kamu bankaları.

O halde neden?

Nedenini söyleyeyim:

Kamu bankaları promosyon için seçim startını bekliyor.

Seçim atmosferine girildiği andan itibaren kamu bankaları bu rakamı özel bankaların çok ama çok üstüne taşıyacak.

Şu ana kadar yaptığım tüm bankacılarla görüşmeden bu sonucu çıkarttım.

Eski bir kamu bankası yöneticisi, kamu bankalarının vereceği promosyonun piyasayı şoka sokabilecek bir rakam olduğunu söyledi.

Şu an özel bankaların verdiği 8 bin liranın bu rakamın yanında komik bir promosyon olarak kalacağını belirten yönetici, aslında verilecek rakamın bir nevi 15 milyon emekliye rüşvet olacağını da söylüyor.

Peki nedir bu rakam diye sorduğumda çok yüksek rakamı için 15 bin liranın bile az kaldığını söyleyecek kadar iddialı bir rakam olduğunu ima ediyor.

Evet! Seçimi kazanmak için şu ana kadar devletin kasasını boşaltan iktidar 15 milyon emeklinin oyunu alabilmek için akıllara durgunluk veren bir rakamı rüşvet pardon promosyon olarak verebilir.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir