Ekonomi uzmanı İslam Memiş’ten altın alıp satacaklara flaş ‘şanslı hafta’ için uyarı yaptı!

Altın ve dolar sahiplerinin yakından takip ettiği önde gelen ekonomist İslam Memiş’in açıklaması yatırımcıları heyecanlandırdı. Altın sahiplerine paylaştığı bir video ile seslenen Memiş, altın almak isteyenler için “şanslı bir gün” ilan etti.
Yeni haftadaki olası piyasa gelişmelerini değerlendiren altın ve döviz piyasası uzmanı İslam Memiş, Youtube kanalında yayınladığı bir videoda şu değerlendirmede bulundu:

EUR/USD şu anda 0.99’da işlem görüyor. Bir satıcıyla başladı. ABD piyasalarının gaz üretim kesintileri nedeniyle kapalı olmasıyla Euro-dolar paritesi haftanın ilk iş gününde satışa başladı. Bunun normal olduğunu kabul ediyorum, ancak önümüzdeki birkaç gün içinde Perşembe ve Cuma günleri euroda bir toparlanma ile karşılaşabiliriz. Geçen hafta Gazprom’un gaz açmama açıklaması bugün piyasaya yansımıştı ki bu normaldi. Dolarla euro almak isteyen yatırımcılar için bir fırsat görüyoruz. Bu hafta 0.98-1.05 aralığını takip edeceğiz.

BRENT PETROL

Brent petrolün varil fiyatı 95 dolar seviyesinde. Yüzde 2.20’lik bir değer artışıyla haftaya başladı. Petrol fiyatlarında 93 ile 98 dolar aralığını takip etmeye devam ediyoruz. Haber akışları farklı olduğu için petrol fiyatlarındaki dalgalı seyir halen devam ediyor, bir fiyat oturuşu yok. Ancak yine 90 dolar altına sarkmalar görür müyüz bilmiyorum ama yükseliş yönündeki beklentime devam ediyorum.”

ALTINDA BU HAFTA ‘ŞANS HAFTASI’ OLABİLİR

Altının ons fiyatı 1712 dolar seviyesinde. Bu hafta altının ons fiyatında 1700 ile 1728 dolar aralığını takip edeceğim. Ons tarafından işi olanların bu bant aralığını bilmesi gerekiyor. Geçen hafta 1700 dolar seviyesinin altına sarktı ama kalıcı olamayıp toparlandı. Yeniden bu seviyenin altına sarkmak isteyecektir ama önemli olan kalıcı olup olmayacağı.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir