Ece Erken takipçileriyle dertleşti: Kafamı tam koyup ağlatmadılar bile!

Haziran 2021’de sürpriz bir kararla dünyaevine giren Ece Erken ile Şafak Mahmutyazıcıoğlu, güzel haberi; “Herkese selam. Biz evlendik. Mutluluğumuzu sizinle paylaşmak istedik. Başta ailemize, sonra dostlarımıza, sevenlere, yanımızda olan herkese teşekkür ederiz” mesajıyla duyurmuştu.

Ancak ikilinin mutluluğuna avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu (42), 27 Ocak’ta Yeşilköy’de uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesiyle gölge düşmüştü.

Şimdilerde zor günleri atlatmaya çalışan Erken, Mahmutyazıcıoğlu’nun doğum gününü yürek burkan bir mesajla kutlamıştı. Kısa bir süre önce reddi miras yaptığını açıklayan ve ‘Mahmutyazıcıoğlu’ soyadını da sosyal medyadan silen Ece Erken, daha önce eşiyle çekilen fotoğraflarını Instagram’dan paylaşmıştı.

“BENİ EKSİK BIRAKIP GİTTİN ŞAFAK’IM”

Duygusal bir yazı kaleme alan ünlü sunucu; “Bugün 13 Temmuz… Canım eşimin doğum günü. Hayat ne kadar devam ediyor gibi görünse de korkunç bir boşluk var içimde ve hiçbir zaman geçmeyecek bir boşluk… Çok özlüyorum… Birlikte yaptığım şeylerde artık tek başımayım, aslında ölüm geride kalanlar için… Keşke son kez sarılabilseydim… O kadar çok keşkem var ki ne söylesem hep eksik… Hasretle, özlemle anıyorum Şafak’ımı… İyi ki doğmuşsun, iyi ki senin gibi adam gibi adamı tanımışım. Beni eksik bırakıp gittin Şafak’ım, elbet kavuşacağız” ifadelerini kullanmıştı.

“Sebebiyet verenler olmasaydı biz bugün yine beraberdik”

AĞABEY MAHMUTYAZICIOĞLU’NUN MESAJLARINI İFŞA ETTİ

Erken, birkaç gün önce de Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu tarafından tehdit edildiğini açıklamış ve sosyal medya üzerinden gelen mesajları tek tek ifşa etmişti.

“KARDEŞİSİN MALLARINA ÇÖKMÜŞSÜN”

Celal Mahmutyazıcıoğlu’na dava açacağını açıklayan Ece Erken, paylaşımında, “Sabaha kadar bana tehdit mesajı atan Celal’cik! Sedef’i Acarkent’in güvenliğine göndermişsin. Evimin önünün kamera görüntülerini almışsın. Sen KARDEŞİSİN mallarına çökmüşsün, katillerin peşine bir saniye düşmemişsin, benim kapı önümün güvenlik kameralarını ne hakla aldırırsın ki! Aldır! Benim abdestimden şüphem yok! Savcılığa yarın tehdit ve şantajdan veriyoruz! Ah Şafak! Ne üzülüyordur… Ben hepinize tek başımız yeterim. Benle gurur duyuyordur eşim sıkıntı yok” ifadelerini kullanmıştı.

“500 BİN VEREYİM DE SUSUN!”

Gelen tehditler üzerine Erken, “Neye üzülüyorum biliyor musunuz? Miras ne kötü, ne acı bir şeymiş! Bu insanlar her gün bizdeydi, biz de onlarda, çocuklar bir arada… Siz de şahitsiniz tek kuruş almadım! Şafak’ın bir minibüsü kalmış o da bende değil. Kapı önümün görüntüsünü aldırıyor abisi ve karısı Ece’de mi diye! Ya 500 bin vereyim de susun da Şafak’a bir dua edin! 40’ını bile yapmadınız Rabbim kim ne hak ettiyse yaşatsın” diye konuşmuştu.

Seren Serengil’den şaşırtan Ece Erken hamlesi!

İÇİNİ DÖKTÜ

Tüm bu yaşananlardan sonra sosyal medya hesabını aktif olarak kullanan Ece Erken, takipçileriyle soru-cevap etkinliği yaptı.Erken, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

“ŞAFAK DA GÖRÜYOR BİLİYORUM”

Ece Erken, bir takipçisinin “Keşke kocanın alın terini ailesine vermeseydin ve bağışlasaydın” yorumuna, “Dünya malı dünyada kalacak. Para hiç önceliğim olmadı. Eşim gibi haksızlığa gelemedim. Onlara da yar olmaz, merak etmeyin. Rabbim görüyor. Şafak da görüyor biliyorum” cevabını verdi.

“EŞİM HERKESİN EKMEĞİNİ VERİRDİ. ONA DUA EDECEKLERİNE…”

Başka bir sosyal medya kullanıcısı da ‘”Karşı taraf neden üstüne geliyor? Eşin hayattayken böyle bir cesaretleri var mıydı?” sorusunu sordu. Erken ise, “Şafak yaşarken ihtimal olabilir miydi? Şafak kahkaha atmıştır şimdi… Şafak ekmeklerini veriyordu, eskiden koyduğum fotolar ortada, dibimizden ayrılmazlardı, en son arabasını satmış eşim kullanması için araba vermişti. Onu bile satmak istedi, Şafak gürlemişti. Eşim herkesin ekmeğini verirdi. Dua edeceklerine ona… Neyse…” ifadelerini kullandı.

“ONLARLA MÜCADELE ETMEKTEN KAFAMI KOYUP TAM AĞLATMADILAR BİLE”

Bir takipçisi Erken’e, ‘Şafak Bey’in yokluğunun, onu özlemenin üstesinden nasıl geliyorsun?’ sorusunu yöneltti. Erken ise soruya, “Daha 7 ay oldu tabi ki. Zorlanıyorum, ama çevresi acımı tam yaşatmadı öyle, onlarla mücadele etmekten kafamı koyup tam ağlatmadılar bile. Allah size de sabır versin” cevabını verdi.

“BUNLARA EYVALLAHIM YOK”

Erken kendisine yöneltilen “Çok mu zenginsiniz? Hiçbir şeye tenezzül etmiyorsunuz” sorusuna; küçük yaşlardan itibaren çalıştığını vurgulayarak; “Pandemide zorlandık ama yine de kocamın eline bakmadım. Evlenince sadece Eymen’in okul masrafını ve sağlık sigortasını ödedi o kadar. Evliyken bile benim evimde oturuyorduk. Eşimin tek kuruşu geçmedi. Ondan eyvallahım yok bunlara” yanıtını verdi.

“İlk eşi ne yapsın 15 yıllık bir evliliği var”
PaYLaŞşşş