Dünya liderleri acımızı paylaştı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin: “Sayın Cumhurbaşkanı, Bartın ilinde meydana gelen kömür madeni kazasının trajik sonuçları nedeniyle lütfen en derin taziyelerimizi kabul edin. Sizden yaşamını yitiren madencilerin ailelerine ve arkadaşlarına samimi desteğimizi ve tüm mağdurlara acil şifa dileklerimizi iletmenizi rica ediyorum.”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev: “Bu trajedide acınızı paylaşıyor size, kurbanların ailelerine ve yakınlarına, kendi adıma ve Azerbaycan halkı adına kardeş Türkiye halkına en derin taziyelerimi sunuyor, yaralılara şifalar diliyorum.”

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: “Bartın, Amasrada maden ocağındaki patlamayı büyük bir üzüntü ile öğrendim. Hayatlarını kaybedenlere Allahtan rahmet, tüm yaralılara acil şifalar diliyorum. En erken zamanda arama ekiplerinin kurtarma çalışmalarının başarı ile tamamlanmasını dilerim. Milletimize geçmiş olsun.”

Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif: “Türkiye’nin Bartın ilinde bir kömür madeninde meydana gelen patlamada can kaybından derin üzüntü duyduğumuzu ifade ediyorum. Düşüncelerimiz ve dualarımız yaslı ailelerle ve Türk halkıyla.”

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis: “Bartın’da meydana gelen korkunç maden patlaması ve can kaybını duyunca üzüldük. Yunanistan, hayatta kalanların aranmasına yardım etmek için derhal yardım göndermeye hazır.”

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias: “Trajik can kaybından derin üzüntü duyuyoruz. Yaslı ailelere başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

Zelenski’den Türkçe taziye

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski: “Bartın’ın Amasra ilçesinde maden patlamasının meydana geldiği haberini derin üzüntüyle öğrendim. Hayatını kaybedenlerin akrabalarına ve yakınlarına taziyelerimi sunuyorum, yaralananlara acil şifalar diliyorum.”

Gürcistan Başbakanı Irakli Garibaşvili: “Türkiye’nin Bartın ilinde meydana gelen trajik kömür madeni kazası haberi derinden üzdü. Bu zor zamanda, düşüncelerimiz sevdiklerini kaybeden ailelerle, yaralılarla ve kurtarma ekipleriyle birlikte. Türk halkına ve hükümetine en içten taziyelerimi sunarım.”

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev: “Kazakistan halkı ve şahsım adına size ve sevdiklerini kaybeden ailelere taziyelerimi iletiyor, telafisi mümkün olmayan acıyı paylaşıyorum. Ölenlerin ruhlarının şad olmasını, yaralıların bir an önce iyileşmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.”

İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde: Bartın’da bir madende meydana gelen patlamaya üzüldüm. Hayatını kaybeden madencilerin ailelerine en içten taziyelerimi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyorum.”

Katar Emiri Al Sani, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a patlamada hayatını kaybedenler için başsağlığı telgrafı çeken Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, yaralılara da acil şifalar temennisinde bulundu.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir