Dizisi çıplaklık içerdiği için eleştirilmişti! ‘Cinselliğin ön plana çıkarıldığı bir dünyada yaşıyoruz’

Bu yıl 76’ncısı düzelenen Cannes Film Festivali’nde, Emmy ödüllü ‘Euphoria’ dizisinin yönetmeni Sam Levinson’ın imzasını taşıyan ‘The Idol’ dizisinin prömiyeri yapıldı.

Gerçek adı Abel Makkonen Tesfaye olan, ancak sahne adı ile bilinen The Weeknd ve Johnny Depp ile Vanessa Paradis’in kızı Lily-Rose Depp’in başrolde olduğu dizi Cannes’da beş dakika ayakta alkışlanmasına rağmen, içerdiği sahneler nedeniyle tartışma konusu oldu.

CİNSELLİĞİN ÖN PLANDA OLMASI TARTIŞMA KONUSU OLDU

Yapımın tartışma konusu olmasının nedeni ise cinselliğin altı çizilerek ön plana çıkarılması ve çıplaklığın hikayenin anlatımında baskın hale getirilmesi.

‘The Idol’un yıldızı Lily Rose Depp ile yapımın yaratıcısı Sam Levinson, Cannes’da katıldıkları basın toplantılarında ve yaptıkları röportajlarda bu konudaki eleştirilere yanıt verdi.

“DUYGUSAL ÇIPLAKLIĞI YANSITTIĞINI DÜŞÜNÜYORUM

Filmde, genç bir şarkıcı olan Jocelyn karakterine hayat veren 23 yaşındaki Depp, “Karakterin zaman zaman fiziksel olan çıplaklığının, onda duygusal olarak gördüğümüz çıplaklığı da yansıttığını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Daha önce de ‘Euphoria’daki çıplaklık nedeniyle pek çok eleştiriyle karşılaşan Levinson ise şöyle konuştu:

Alıntı Metni

“POP YILDIZLARININ YAPTIĞI ŞEYLE AYNI”

“Lily ile çalışırken; onun bir insan olarak kim olduğu, Jocelyn’in bir insan olarak kim olduğu ve ne hissettiği, neyi amaçladığı hakkında pek çok tartışma yaptık” diyen yapımcı, “Bence Jocelyn karakterinin yaptıkları, bugünlerde neredeyse her pop yıldızının yaptığı şeyle aynı” ifadelerini kullandı.

Lily-Rose Depp, Johnny Depp-Amber Heard davası boyunca neden sessiz kaldığını açıkladı
Lily Rose Depp ile Austin Butler’ın sokak romantizmi
PaYLaŞşşş