Depremzede çocukları ziyaret eden Hatice Şendil: Tarifi zor bir duyguydu

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından büyük bir yıkım yaşayan Hatay, 20 Şubat akşamı da 6.4 ve 5.8 büyüklüğünde iki depremle sarsılmıştı. Hatay’daki depremler, birçok çevre ili de şiddetli bir şekilde etkilemişti.

ÜNLÜ İSİMLERDEN DESTEK

Toplam 11 ilde yıkıma yol açan felaketler sonrası sanat camiası tek yürek olmuştu. Bağış ve yardım çağrıları için sosyal medya hesaplarını kullanan ünlüler, 6 Şubat’tan beri pek çok paylaşım yapmıştı.

UCİM İLE TOPLANTI

‘Dila Hanım’, ‘Kaderimin Yazıldığı Gün’ ve ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ gibi yapımlarda rol alan oyuncu Hatice Şendil (Sağyaşar) de depremzedeler için kolları sıvayan isimlerden biri olmuştu. Şendil, Serkan Çayoğlu, Yıldız Çağrı Atiksoy ve Aslı Tandoğan gibi meslektaşlarıyla birlikte Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’nin (UCİM) yöneticileriyle toplantı yapmıştı.

Hatice Şendil: Can yanımda, sonra konuşuruz

“TÜRKİYE TEK YÜREK OLDU”

Toplantıda “Asrın felaketini yaşıyoruz” diyen Şendil, “Türkiye tek yürek oldu. Deprem dolayısıyla refakatsiz kalan çocuklarımız, bebeklerimiz, depreme birinci derecede yakalanan çocuklarla aileler, yalnız kalan kadınlarımız ve önümüzdeki bir ay içinde 24 bin anne olacak kadınlarımız için, hastane, psikolojik destek ve okul süreçlerine destek olmak istiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

“ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Hatice Şendil, tüm bunların ardından geçtiğimiz akşam Etiler’de yer alan bir mekandan çıkarken görüntülendi. Depremin ardından çeşitli hastanelerde tedavi altına alınan depremzede çocukları ziyaret için hastanelere giden ve depremzede çocuklara oyuncak getiren ünlü isim, bunun sorulması üzerine şu ifadeleri kullandı:

Alıntı Metni

“BURAK CEVAPLARA DAHA DOĞRU OLUR”

TİMS&B yapım şirketinin sahiplerinden olan yapımcı eşi Burak Sağyaşar ile beraber deprem bölgesine okul yaptıracağı haberleri de sorulan oyuncu; “Bunu Burak cevaplasa daha doğru olur. Çünkü, yapımcı arkadaşları ile beraber deprem bölgesine okul yaptıracaklar” açıklamasını yaptıktan sonra arkadaşları ile vedalaşıp arabasına bindi.

Hatice Şendil şıklığıyla göz kamaştırdı
PaYLaŞşşş