Cem Davran’ın acı günü! ‘Nurlarda uyu kraliçem’

Daha önce ‘Ruhsar’, ‘İki Kere Kiki’, ‘Babamın Kemikleri’, ‘Niyazi Bey’, ‘Aşkın Tarifi’ gibi birçok yapımda rol alan oyuncu Cem Davran’ın (58) annesi Naciye Ayfer Davran’dan acı haber geldi. Naciye Ayfer Davran’ın yaşamını yitirdiği öğrenildi.Davran, acı haberi sosyal medya hesaplarından yayınladığı gönderilerle duyurdu.

“BİR TANEM VEFAT ETTİ”

Konuyla alakalı açıklama yapan Cem Davran, “Canım annem, bir tanem vefat etti. Uğurlamak isteyen dostlar için; 15 Ağustos Pazartesi günü öğle namazına müteakip, Zincirlikuyu Camii ve Mezarlığı… Nurlarda uyu kraliçem, Naciye Ayfer Davran…” açıklamasını yaptı. Takipçileri annesinin vefatıyla yıkılan ünlü oyuncuya başsağlığı mesajları ile destek oldu.

“BENİ HATIRLAMASA DA ŞARKILARI HATIRLIYOR”

Öte yandan iki yıl önce Kurban Bayramı’nda Naciye Ayfer Davran’ı ziyaret eden oyuncu Cem Davran, annesine şarkı söyleyerek destek olmuştu. Davran, paylaştığı videoya, “Sevdiği şarkılarla, geçen doksan yıla yakın bir masalı hatırlatmaya çalışırsın. Bebeğiydin bir zamanlar, bebeğin olur gün gelir. Annelik ne muazzam bir mucize. Beni hatırlamasa da şarkıları hatırlıyor, ben onun her saniyesini, kokusunu hatırlıyorum. Hayata yeniden başlamış gibiyiz, bayramları öğrettiği gibi hissediyorum hâlâ” notunu düşmüştü.

Cem Davran: 50 yıllık fotoğraf

Sözlerine; “Onu kızdırmayı çok severdim, şimdi de çok seviyorum” diye devam eden ünlü oyuncu, “Bir kere arkamdan terlik fırlatsa mutluluktan çıldıracağım. Vazgeçmesin diye gıdısından huylandırıyorum, hafiften sinirleniyor. Oyun arkadaşımdı benim, şimdi de öyle, hep öyle, sonsuza kadar öyle. Bütün annelerin bayramını kutlar, ellerinden öperim” mesajıyla duygulandırmıştı.

PaYLaŞşşş