Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin’den EYT açıklaması: Hiçbir hak kaybı yaşanmayacak! EYT krizi çözüldü!

Malatya Afet Koordinasyon Merkezi’nde açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Emeklilik Yaşı Krizi’nden (EYT) yerel esnafın yeniden iş hayatına girmesine kadar çalışma hayatını ilgilendiren birçok konuda bilgi verdi. dünya.

“BÖLGEDE 25 BİN İSTİHDAM PAKETİNİ BAŞLATACAĞIZ”

Bölgede doktor tedavi katılım ücretinin kaldırıldığını ve kısa çalışma ödeneği nakdi desteğinin verildiğini hatırlatan Bilgin, bu konuda başvuruların yapıldığını ve ödemeler başlamıştı. Bölgemizin normalleşmesi için gerekli tüm tedbirleri alıyoruz. Her türlü ihtiyacı karşılamak bizim görevimiz. Bölgenin en büyük sorunu istihdam. İlk etapta 25 bin yeni istihdam sağladık. Valilik teşkilatıyla yürütülen ikinci 25 bin kişilik istihdam paketini geliri olmayan aileleri tespit ederek bölgede hayata geçireceğiz.”

EYT’DE HAK İHLALLERİ OLMAYACAK

Emeklilik Yaşı Krizi’nde (EYT) hak ihlali olmayacağını, gecikmelerde gerekli ödemelerin yapılacağını belirten Bilgin, “EYT sorunu çözüldü. buruk bir tatlı. EYT’nin taleplerini bölgede karşılıyoruz. EYT’de kimse hak ihlali yaşamaz. Kimsenin hak kaybı olmaz.”

ÇALIŞMA HAYATINI CANLANDIRMAK İÇİN DESTEK VERİLECEK

Sağlanan destekler hakkında bilgi veren Bilgin, Türkiye Cumhuriyeti’nin sosyal bir devlet olduğunu hatırlatarak, bu doğrultuda şunları dile getirdi: “Yerel esnafın taleplerini karşılıyoruz. Türk devleti sağlayacak.” gerekli tüm destekler.Türkiye Cumhuriyeti, sosyal devlet anlayışıyla vatandaşlarının tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır.Çalışma yaşamının canlandırılması için gerekli destekler sağlanacaktır.

PaYLaŞşşş