‘Bugün çok daha kararlı ve umutluyuz’

Mehtap Gökdemir –Altılı masa dün Saadet Partisi’nde kuruldu. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ı ağırladı. Böylece altılı masada CHP ile başlayan liderler buluşmasında ilk tur tamamlanmış oldu.
6 saat süren toplantının ardından yapılan ortak açıklamada şu değerlendirmeler yer aldı:

İŞ BİRLİĞİ VURGUSU: Bilinmelidir ki bugün, 12 Şubat’tan çok daha kararlı ve umutluyuz! Ortak sorunlarımız karşısında ortak sorumluluklarımızın ağırlığını hepimiz omuzlarımızda hissediyor ve iş birliği kararlılığımızı da bu sorumluluk bilinciyle sürdürüyoruz.

BİRLİKTE YÜRÜMEYE DEVAM: Bugünden itibaren seçim öncesi, seçim dönemi, seçim günü ve seçim sonrası olmak üzere önümüzdeki tüm süreçlerde istişareye önem veren anlayışımızla birlikte yol yürümeye devam etme kararlılığında olduğumuzun altını tekraren çizmek isteriz. Ülkemizi, hemen her alanda içine sürüklendiği bu krizlerden düzlüğe çıkarana ve her bir insanımızın rahat bir nefes alacağı günleri birlikte kurana dek, mücadelemiz ve iş birliğimiz, hedef ve ilkelerimiz doğrultusunda devam edecektir.

ORTAK CUMHURBAŞKANI ADAYI: Milletimiz emin olsun, ortak Cumhurbaşkanı adayımız hem ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı’ hem de sadece bu masa etrafında bir araya gelen siyasi partilere oy verenlerin değil, ‘herkesin Cumhurbaşkanı’ olacaktır.

HAYAT PAHALILIĞI: Milletimiz müsterih olsun, bu karanlık günlerin bitmesine çok az kaldı. Bu topraklarda toplumsal kutuplaşma son bulacak, toplumsal barış hakim olacak. Öfke ve nefret dili kaybedecek, nezaket ve karşılıklı saygı kazanacak. Demokrasi ve hukukun üstünlüğü tesis edilecek. Ahlaki yozlaşma ve manevi tahribatın önüne set çekecek etkin politikalar geliştirilecek. Rüşvet, torpil, iltimas gidecek, adalet, dürüstlük ve liyakat gelecek. Hak eden hak ettiğini eksiksiz alacak.İsraf ve hayat pahalılığı son bulacak, bir avuç rantiyeciye kaynak aktarımına son verilecek.

SONRAKİ BULUŞMA 2 EKİM’DE: Bir sonraki toplantımızı 2 Ekim 2022’de CHP Genel Merkezi’nde gerçekleştireceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.

PaYLaŞşşş