Gözler Kabine toplantısında! Erdoğan başkanlığında bugün toplanıyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün yoğun gündemle toplanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılacak toplantıda, iç ve dış politikaya ilişkin önemli gelişmeler değerlendirilecek.

Rusya ve Ukrayna liderleri ile yapılan görüşmelerin detayları ele alınacak. İstanbul’da imzalanan tahıl sevkiyatı anlaşması ile ilgili gelişmeler değerlendirilecek.

EKONOMİ GÜNDEMİ DE MASADA OLACAK

Öne çıkacak başlıklardan biri de ekonomi olacak. Fahiş fiyat artışlarının önlenmesi ve enflasyonla mücadele konuları ele alınacak.

TARIM KREDİ MARKETLERİ GÜNDEMDE

Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde gelen indirimlerin sürdürülebilmesi için yapılabilecekler ve market sayılarının artırılması gündemde olacak. Erdoğan, market sayılarının artırılabilmesi için yeni bir formülden bahsetmişti. O formülün detayları kabine toplantısında değerlendirilecek. Mal sahiplerinin belirlediği mülklerini Tarım Kredi’ye vermesiyle birlikte Tarım Kredi’nin buna mukabil olarak ürünlerini gösterilen mülklerde satması formülü masada duruyor. Bu şekilde Tarım Kredi Marketleri’nin 2 bin 500’ün üzerine çıkarılması planlanıyor.

TERÖRLE MÜCADELE

Kabine toplantısında, hem yurt içinde hem de Irak ve Suriye’nin kuzeyinde yürütülen terörle mücadele operasyonları değerlendirilecek.

İSRAİL İLE NORMALLEŞME SÜRECİ

İsrail ile normalleşme süreci ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeler de Kabine’nin gündeminde olacak. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millete Sesleniş konuşması yapacak.

Le Figaro manşetten verdi: ‘Erdoğan’ın diplomasisi Türkiye’yi vazgeçilmez kıldı’
‘Ağlayacağını bilseydim yazmazdım’ Erdoğan’a hediye edilen şiirin hikayesi ortaya çıktı
PaYLaŞşşş