Bir Derdim Var son bölümde Ömer gerçeği anladı! Nilüfer’in şok eden kararı

MUSA CAN ÇAYAN
Başrollerinde Birce Akalay ve Mert Fırat’ı buluşturan dizide ikiliyle birlikte Engin Hepileri, Neslihan Arslan, Başak Gümülcinelioğlu, Erdem Şenocak, İdil Sivritepe, Sami Aksu, Sennur Nogaylar ve Muhammet Uzuner yer alırken onlara başarılı genç oyuncular Eylül Ersöz, Ata Artman, Ava Yaman, Esila Umut, Ataberk Mutlu, Ezgi Gör ve Efe Poylu isimlerin yer aldığı ‘Bir Derdim Var’ dördüncü bölümüyle ekrana geldi. Diziden öne çıkanlar şu şekilde:

Nilüfer ve Ömer’e yaşadıklarını anlatan Zahide bir anda karşısında oğlu Kürşat’ı görünce ne yapacağını bilemedi. Kürşat annesini gördükten sonra dayanamayıp sarılırken Zahide olayın etkisiyle baygınlık geçirdi.

‘BİR DERDİM VAR’ SON BÖLÜM’

Annesinin nasıl öldüğü hatırlayan Kuzey kendini kaybetti. Duvarları yumruklayıp eşyaları fırlattı. Leyla ikinci kişiliği Miray’ın etkisinden çıkamadığı için olayları tüm soğukkanlılığıyla seyretti. Savaş doktor sakinleştirici iğne yaparak Kuzey’in daha fazla kendine zarar vermesini önledi.

ZAHİDE, KÜRŞAT’I REDDETTİ

Menderes’in yaptıklarından ötürü geçmişini unutmaya çalışan Zahide oğlu Kürşat’ı da ona Menderes’i hatırlattığı için görmek istemediğini söyledi. Nilüfer’in tüm çabaları yetersiz kaldı.

KUZEY ATAK GEÇİRDİ / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

KÜRŞAT KENDİNİ ZOR TUTTU

Kliniğe geldiklerine Menderes, Kürşat’ı yanına çağırdı. Kürşat’ın aklından annesine yaptıklarından ötürü babasını cezalandırmak geçiyordu. Nilüfer son anda Kürşat’ı durdururken Ömer’in savcı olduğunu öğrenen Menderes’de bir anda yumuşamaya başladı.

NİLÜFER DARMADUMAN OLDU / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

‘HAK VERME BANA HOCA DÜNYANIN SESİNİ KIS’

Kuzey’le konuşmak için Nilüfer yanına geldi. Kuzey duyduğu sesleri engelleyemediğini itiraf etti. Nilüfer’in yaşadığı acıları ve tepkilerini anladığını söyleyip dediklerine hak vermesi üzerine Kuzey, ‘Hak verme bana hoca dünyanın sesini kıs’ dedi.

NİLÜFER ŞİZOFREN Mİ? / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ÖMER, MENDERES’İ ZİYARET ETTİ

Ömer yaptıklarını bildiğini Menderes’e söylemeden duramadı. Menderes’in akşam arkadaşları ile beraber içtikleri yere giden Ömer her şeyi bildiğini, Kürşat’ın da artık her şeyi öğrendiğini söyledi.

ANNESİ, KÜRŞAD’I İSTEMEDİ / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

KUZEY’İN GİZEMLİ ODASINA GİRİLDİ

İpek ve Yusuf, Kuzey’in herkesten sır gibi sakladığı odasına babaannesinden bile izin almadan girmek için harekete geçti. Nilüfer’in yönlendirmeleriyle hareket eden ikili Kuzey’in odasına girdiğinde onun bir dahi olduğunu anladılar.

ZAHİDE’NİN YAŞADIĞI BÜYÜK TRAVMA / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

LEYLA, ÖZGE’YE ZARAR VERDİ

Kuzey’in nasıl bu kadar kötü olduğunu öğrenmek isteyen Özge, gerçeği tek bilen kişi olan Miray’ı konuşturmak istedi. Bir sorun vardı Miray artık sakin kişiliği olan Leyla’ya dönüşmüştü. Özge tekrardan Miray’a dönüşmesi için arkadaşlarıyla birlikte onu kızdırmak istedi. Özge’nin planı başarılı da olsa Leyla, Mine’ye dönüştükten sonra kendini kontrol edemeyip Özge’ye zarar verdi.

NİLÜFER, ÖMER’E YALVARDI / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

‘DÜNYANIN GERİ KALANI, %97’SİNDEN DAHA ZEKİSİN’

Kuzey’in odasında yaptığı şeyleri inceleyen Nilüfer onun bir dahi olduğunu ve mahkemede bu durumun ellerini güçlendirebileceğini anladı. Kuzey’e ‘Sen muhtemelen dünyanın geri kalanı, %97’sinden daha zekisin’ diyerek üniversite doktora yeterlilik sınavı sorularını çözmesini istedi.

ÖZGE, KUZEY’E AŞIK OLDU / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Damla ile Savaş bir davette yakınlaşmış. Savaş gece beraber uyumak konusunda ısrar ederken, Damla evli olduğunu söyleyerek uzak olmaları gerektiğini söylemişti. Damla bunu hatırlatarak Savaş’a iş yerindeki soğukluğun bundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını sordu. Savaş’ta hiçbir şey hatırlamadığını söyleyerek Damla karşı tavırlı davrandı.

MENDERES NEYE UĞRADIĞINI ŞAŞIRDI

Menderes oğluyla yüzleşmek için kliniğe geldi. Klinikte olay çıkartan Menderes’in Kürşat’la görüşmesine Nilüfer izin verdi. Yere dizleri üstünde çöküp annesinin yalan söylediğini ifade eden ‘Sana inanıyorum baba demeden’ gitmeyeceğim diyen Menderes’e, Kürşat sarılır gibi yaparken kesici aleti boğazına tutarak annesine zarar verdiği için babasını cezalandırmak istediğini söyledi. Nilüfer, Kürşat’ı annesinin bir gün ona sevgiyle yaklaşacağını söyleyerek sakinleştirdi.

KUZEY DAHİ ÇIKTI / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Nilüfer, Kuzey’in artık kendiyle yüzleşmesi gerektiğini düşünerek yanına gitti. Kuzey hala annesinin intiharından ötürü 3 yaşındaki kendini suçlarken Nilüfer,’ Annelerinizin babalarınızın yaptıkları sizin suçunuz değil’ diyerek Kuzey’in gerçeği fark etmesini sağladı.

“BU KADIN ŞİZOFREN!” / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Gece yarısı odasına gelerek Kuzey’i uyandıran Özge, soru kitapçığını alarak Kuzey’e son şansını kaybetmemesi için test sorularını çözmesini istedi. Kuzey, onun iyiliği için kendi duygularını hiçe sayan Özge’nin bu hareketinden sonra soruları çözmeye başladı ve herkes başarısına şahitlik etti.

MENDERES TUTUKLANDI

Zahide eşi Salih’in kendi hayatından örnek vererek anlattıkları karşısında tepkisiz kalamadı. Eşi kendinin de yurtlarda büyüdüğünü söyleyerek küçücük çocuğu sevgiden mahrum bırakmamasını istedi. Zahide eşinin anlattıklarından sonra Menderes’ten şikayetçi olarak tutuklanmasını sağladı. Oğlunu kabullenip sarılarak Kürşat’ın hayallerini gerçekleştirdi.

KÜRŞAD BABASINI ÖLDÜRMEYE KALKTI! / İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

NİLÜFER’İN KARARI HERKESİ ŞAŞIRTTI

Kuzey mahkemeden serbest bırakılması umuduyla hakim karşısına çıktı. Nilüfer’in delilleri önceden sunamadığı için şahitlik yapması gerekiyordu sadece. Kuzey mahkemeye gelmeden önce babaannesinin kapısı çaldı. Babaannesi kimin geldiğini kontrol edince Kuzey’in babasının hapisten çıktığını öğrendi. Hemen Nilüfer’i aradı, durumu anlattı. Nilüfer’de çözüm olarak Kuzey’in bir müddet daha klinikte kalmasının faydalı olacağını düşündüğü için hakim karşısında Kuzey’in hala sorunları olduğunu ve klinikte kalması gerektiğini söyledi. Bunu duyan herkes şoke oldu. Kuzey sinirden küplere bindi. Mahkeme salonunda Nilüfer’in hasta olduğunu söyleyerek bağırmaya başladı. Ömer yaşananları düşünmeye başlayınca Nilüfer hakkındaki gerçeği fark etti.

‘Bir Derdim Var’ akran zorbalığına dikkat çekti! Ömer ile Nilüfer arasında romantik anlar
‘Bir Derdim Var’da duygusal anlar! Kürşat’ın hikayesi yürekleri dağladı
PaYLaŞşşş