Bahreyn'de doktorların ihmali yüzünden kızını kaybeden anne: Hesap verecekler

Bahreyn’de doktorların ihmali yüzünden kızını kaybeden anne: Hesap verecekler – Günün Haberleri

Bahreyn'de doktorların ihmali yüzünden kızını kaybeden anne: Hesap verecekler

İzmirli Elif Akpınar (19) tatil için gittiği Bahreyn’den Türkiye’ye dönerken, 6 Mart’ta havalimanında fenalaşmıştı. Beş yaşından beri diyabet hastası olan Elif’e, insülin yerine burunda eriyen ağır bir ilaç verilmişti. Kalbi duran Elif, ölmüştü. Bahreyn Krallığı Başsavcılığı’nın raporuna göre, hastanede sakinleştiricilerle gece saat 2’den sabah 5.30’a kadar uyutulan Akpınar’a; doktorlar şizofreni, bipolar bozukluk ve parkinson tedavisinde kullanılan ilaçları yazdı.

Son dakika... Bakan Akar'dan Pençe-Kilit mesajı: Sahanın tamamı kontrol altına alınmak üzere

Son dakika… Bakan Akar’dan Pençe-Kilit mesajı: Sahanın tamamı kontrol altına alınmak üzere

TEŞHİS VE TEDAVİDE İHMAL

Elif Akpınar’ın kalbinin ‘Diyabetik ketoasidoz’ komplikasyonu ve şiddetli böbrek yetmezliğine bağlı durduğu belirtildi. Adli Tıp’ın hazırladığı raporda ise üç aylık kan takibinde 3-8 olması gereken kan şekerinin 40’ı geçtiği, böbreğinin ciddi şekilde etkilendiği, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ndeyken hastanın teşhisi, takibi ve tedavisinde ihmal ve hatanın bulunduğu belirtildi.

ÇANTASI HALEN KAYIP

Posta’dan Cem Kerpiççiler’in haberine göre, Acılı anne Aysel Çankaya, “Şeker hastası kızıma ilaçları verilmemiş. Çocuğumun çantası, insülinleri halen kayıp. Yürüyerek gittiği hastaneden cesedi çıktı. Bu işin peşini asla bırakmayacağım. Elif’im geri gelmeyecek ama ihmali olan herkes adalet önünde hesap verecek. Dışişleri Bakanlığı’mızdan ve Manama Türk Büyükelçiliği yetkililerinden sorumluların ortaya çıkarılması için yardım istiyorum” dedi.

PaYLaŞşşş