Andrew Garfield: Bir rahibi canlandıracağım rolüm için oruç tuttum!

İngiliz oyuncu Andrew Garfield, birkaç ay önce New York’a dönmüştü. Rahat giyimiyle dikkat çeken oyuncu, JFK Havalimanı’nda objektiflere takılmıştı. Ünlü isim, ardı ardına gelen Tick, Tick… Boom! ve ‘Tammy Faye’in Gözleri’ gibi yapımlarla kariyerinde şu sıralar oldukça aktif bir profil çiziyordu.

Ancak son olarak ‘Under the Banner of Heaven’ dizisinde rol alan aktör, geçtiğimiz aylarda bir süre kariyerine ara vereceğini ve dinleneceğini duyurdu.

“NE İSTEDİĞİMİ ANLAMAM LAZIM”

‘Tick Tick… Boom!’ filmiyle ikinci kez Oscar ödülüne aday gösterilen Garfield, “Biraz durup nerede olduğumu ve ne yapmak istediğimi anlamam lazım” ifadelerini kullandı. Oyuncu, birbiri ardına gelen projelerden yorulduğunu ve ara vermek istediğini; “Kim olmak istediğimi yeniden düşünmem ve normal bir insan olmaya geri dönmem lazım” sözleriyle açıkladı.

Ünlü isim, bir süre sıradan şeylerle ilgilenmek istediği için yeni film projelerine sıcak bakmadığını söyledi.

Altın Küre’ye damga vuran öpücük!

“ÇOK HAVALIYDI”

Metot oyuncusu Andrew Garfield, tüm bunların ardından 2016 yapımı ‘Silence’ filminde canlandıracağı rahip rolü için yaptığı hazırlıklardan bahsetti. Marc Maron’un podcast programına katılan ünlü isim, şu ifadeleri kullandı:

Alıntı Metni

Ünlü isim ayrıca, bu süre boyunca bekar olduğunu ve cinsel ilişkiye girmediğini de belirtti.

PEDER JAMES MARTİN İLE ÇALIŞTI

Garfield, bir yılını ‘arkadaşı ve ruhani yönetmeni’ olarak andığı Cizvit yazarı Peder James Martin’in yanında çalışarak geçirdi. 61 yaşındaki Peder Martin, 39 yaşındaki Garfield’ın Katolikliği araştırmasına yardımcı oldu ve oyuncuya; Martin Scorsese’nin yönettiği tarihi dramadaki rolüne hazırlanmak için bir dizi manevi çalışma yaptırdı.

Garfield, kendisinin ve Martin’in, Konstantin Stanislavski’nin 100 yıldan fazla bir süre önce metot oyunculuğu için izlediği aynı ritüelleri yaptıklarını söyledi.

“YANLIŞ KANILAR VAR”

Page Six’te yer alan habere göre; ‘Örümcek Adam’ yıldızı, bu oyunculuk tarzını savunurken, işlerin bazen kontrolden çıkabileceğini de kabul etti:

Alıntı Metni

METOT OYUNCULUĞU NEDİR?

Metot oyunculuğu birçok tiyatro uygulayıcısı tarafından formüle edilmiş, oyunculukta içtenlik ve duygusal etkileyiciliği ön planda olan bir performans ortaya koymaya yönelik alıştırma ve tekniklerin genel adıdır. Bu teknik, Rus oyuncu ve yönetmen Konstantin Stanislavski’nin ‘Bir Aktör Hazırlanıyor’, ‘Bir Karakter Yaratmak’ ve ‘Bir Rol Yaratmak’ kitaplarında geliştirdiği Stanislavski Sistemi’ne dayanmaktadır.

Eve Dönüş Yok filminden rekor!
PaYLaŞşşş