Amber Heard-Johnny Depp davasında yeni gelişme! Yargıcın kararı ortaya çıktı

11 yıl önce birlikte rol aldıkları ‘The Rum Diary’ filminin setinde aşk yaşamaya başlayan Johnny Depp ve kendisinden 23 yaş küçük Amber Heard’ün ilişkileri önce nikah masasına, ardından da Hollywood’un en uzun süreli hukuk savaşına uzandı. 2017’de olaylı şekilde ayrılan çift, ilişkinin perde arkasına dair mesajların ve fotoğrafların ortaya döküldüğü mahkemede birbirini suçladı. Altı hafta boyunca tüm dünyanın gözünü çevirdiği davada karar, 1 Haziran’da çıktı.

MİLYONLARCA DOLAR TAZMİNAT ÖDEYECEK

Oy birliğiyle alınan kararda, Jüri Heard’ün eski eşi Depp’e iftira attığına ve Heard’ün Depp’e 10 milyon dolar cezai tazminata ek olarak, aktörü zararlarını karşılamak için de ekstra 5 milyon dolar telafi edici tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi. Ancak sonrasında bu rakam, 5 milyon dolardan Virgina eyaletinin bu tür tazminatlar için sınırı olan 350 bine düşürüldü.

Ayrıca jüri üyeleri, Heard’ün evliliğine ilişkin beyanlarına inanmadı ve iddialarının sadece Depp değil başkaca insanları da lekelediğine karar vererek, Heard’ün “kötü niyetle” hareket ettiğine hükmetti.

Jüri, Herad’ün de Depp’in avukatı üzerinden karalandığına ilişkin suçlamadan birini kabul ederek, Depp’in Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesine karar verdi.

Elon Musk sessizliğini bozdu!

DİLEKÇE VERDİLER

DailyMail.com’da yer alan habere göre; 36 yaşındaki Heard’ü temsil eden avukatlar, aktrisin 59 yaşındaki Depp’e iftira attığı yönünde verilen kararının delillerle desteklenmediği gerekçesiyle bu ayın başlarında dilekçe verdi.

43 sayfalık bir muhtırada, Amber Heard’ün avukatları; çıkan kararın ve aktrisin ünlü isme borçlu olduğu 10 milyon dolarlık tazminatın, duruşma sırasında Depp’in, ‘Heard’ün ifadelerinin gerçekten yanlış olduğu iddialarından vazgeçerek, yalnızca imaya dayalı karalama üzerinden ilerlediği’ gerekçesiyle reddedilmesi gerektiğini savundu.

“BEKLEDİĞİMİZ BİR ŞEYDİ”

Depp’in avukatı Ben Chew ise, Courthouse News’a konuşup, Heard’ün ekibinin talebine yanıt vererek, “Bu beklediğimiz bir şeydi. Sadece daha uzun, daha fazla somut değil” ifadelerini kullandı.

Amber Heard, Johnny Depp’e borçlu olduğu milyonlarca dolarlık tazminatı ödeyemeyeceğini söylemişti. Aktris, daha önce karara itiraz etmek istediğini belirtmiş olsa da, bunu yapmak için ödemesi gereken tazminat bedelini göndermesi gerekecekti. Ünlü ismin hukuk ekibinin itirazlarının, bu gerekliliği aşmak ve yine de yeni bir karar verilmesi için uğraşmak adına yapılan bir girişimin parçası olması muhtemel.

Kate Moss ifade verdi

“TUTARSIZLIK”

Heard’ün ekibi tarafından hazırlanan önerge, doğum yılı mahkeme kayıtlarında 1945 olarak listelenen ve 15’inci jüri üyesi olarak tanımlanan birini işaret ederek, jüri seçim sürecinin geçerliliği konusunda da şüphe uyandırdı.

Dosyada, 15’inci jüri üyesinin ‘açıkça 1945’ten sonra doğduğu’ iddia edildi:

Alıntı Metni

TÜM TALEPLERİ REDDETTİ

Yargıç Penney Azcarate ise; davanın bu şekilde devam etmesini istemediğini açıkça belirterek, Amber Heard’ün eski eşi Johnny Depp’e yönelik karalama davasında aleyhine çıkan kararının düşürülmesi ve davanın yeniden görülmesi yönündeki tüm taleplerini reddetti. Azcarate, aktrisin ekibine eğer temyize gitmek isterlerse mahkemeye başvurabileceklerini söyledi.

İftira davasıyla gündemden düşmeyen Johnny Depp’ten konser sürprizi
PaYLaŞşşş