Alec Baldwin, ‘Rust’ filminin ekibine dava açtı! ‘Adını temize çıkarmaya çalışıyor’

Milliyet.com.tr
64 yaşındaki dünyaca ünlü aktör Alec Baldwin, 2021 yılının Ekim ayında yapımcısı ve oyuncusu olduğu ‘Rust’ filminin setinde ateşlediği bir silahla görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in ölümüne sebep olmuştu. Talihsiz olayın ardından soruşturma başlatılmış ve yaşananlar günlerce dünya gündeminde kalmıştı.

“TETİĞİ BEN ÇEKMEDİM”

Baldwin, soruşturmanın ardından Şubat ayında açılan davanın sanıklarından biri olmuştu. New Mexico’daki sette meydana gelen olay sonrası Baldwin, Aralık ayında ilk defa verdiği röportajda, ABC televizyonunda, Hutchins’i öldüren kurşunu kendisinin sıktığını kabul etmediğini belirtmiş, “Tetiği ben çekmedim. Asla kimseye silah doğrultup tetiği çekmem” demişti.

HUTCHINS’İN EŞİ DAVA AÇTI

Buna rağmen ‘Rust’ filminin senaryo danışmanı kasım ayında Baldwin’e tetiği kasti olarak çektiği iddiasıyla dava açmıştı. Baldwin’e son darbe Halyna Hutchins’in eşinden gelmişti. Ölen görüntü yönetmeninin eşi de ünlü oyuncuya dava açarak, aktörün ve set güvenliğinden sorumlu olan kişilerin görevlerini yapmadığı ve kazanın bu nedenle yaşandığını iddia etmişti.

“KORKUNÇ BİR KAZA OLDUĞUNA İNANIYORUZ”

Ancak beklenmedik bir gelişme yaşanmış ve ‘Rust’ filminin setinde hayatını kaybeden görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’in ailesi, Alec Baldwin ve diğerlerine karşı açılan dava konusunda uzlaşmaya gitmişti. Hutchins’in dul eşi Matthew, açıklamasında; yaptıkları anlaşmaya göre filmde baş yapımcı olacağını ve kârın bir kısmını alacağını belirterek şunları eklemişti:

Alıntı Metni
Alec Baldwin ölümlü set kazasından sonra yeniden işe döndü

AVUKATI AÇIKLAMA YAPTI

Baldwin’in avukatı Luke Nikas ise Page Six’e yaptığı açıklamada; “Bu zorlu süreç boyunca herkes, Halyna’nın oğlu için en iyisini yapma arzusunu sürdürdü. Bu trajik ve acılı durumun çözümünde emeği geçen herkese minnettarız” ifadelerini kullanmıştı. Baldwin de uzlaşma haberini aynı cümlelerle Instagram sayfasından duyurmuştu.

“HİÇBİR ETKİSİ OLMAYACAK”

Ancak New Mexico’daki Santa Fe Bölge Savcılığı Sözcüsü Heather Brewer, varılan bu anlaşmanın olası suçlamalar üzerinde etkisi olmayacağını söylemişti:

Alıntı Metni

EKİP ÜYELERİNE DAVA AÇTI!

Tüm bunların ardından Alec Baldwin’in, ‘Rust’ filminin ekip üyelerine kendisine dolu bir silah verdikleri ve setteki güvenliği ihmal ettikleri nedeniyle dava açtığı ortaya çıktı. Oyuncu, sette güvenliği sağlayamadıkları gerekçesiyle Hannah Gutierrez-Reed, Dave Halls, Sarah Zachry ve Seth Kenney’yi hedef aldı.

Page Six’te yer alan habere göre; Baldwin’in avukatı Luke Nikas, açılan davada şunları yazdı:

Alıntı Metni

Filmde kullanılacak tüm silahları ve kurşunları tedarik eden Kenney ise cephaneyi ‘gelişigüzel’ bir şekilde depolamak konusunda suçlandı. Nikas, Baldwin’in ‘adını temize çıkarmaya çalıştığını’ da sözlerine ekledi.

7’nci çocukları dünyaya gelen Alec Baldwin ve Hilaria Baldwin’den mutlu aile pozu
PaYLaŞşşş