Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan müjde! Bu şartlara uyan herkes 1500 TL para alabilecek! O tarihte para hesapta!

Devlet tarafından çeşitli destek ödemeleri yapılırken maddi durumu elverişsiz olanlara yardım eli uzatılmaya devam ediyor. Bu yardımlardan bir tanesi de kira yardımıdır. Devlet tarafından maddi durumları düşük olan ailelere kira desteği veriliyor. 2023 kira yardımı ne kadar? 2023 kira yardım şartları nelerdir? İşte detaylar…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı geçtiğimiz günlerde elektrik, doğalgaz ve çocuk yardımlarından bahsederken sırada kira ödemeleri yerini aldı. 1.500 TL olan kira ödemeleri başvuru yapan herkese veriliyor. Peki kira yardım kimlere yapılır, başvuru nasıl yapılır, tutar ne kadardır? Kira destek ödemelerine ilişkin merak edilenler haberimizde yer almaktadır.

2023 KİRA YARDIM BAŞVURUSU

Başvuru için gerekli şartları sağlayanlar e devlet sistemi üzerinden veya sosyal yardımlaşma vakıflarından başvurularını yapabilir. Başvurularının devamında ise ödemeler 15 gün içerisinde kişinin banka hesabına aktarılır. Ödemeler PTT üzerinden de temin edilebilir. 12 ay boyunca devam edecek kira desteği illere göre farklılık gösterebilir. 2023 yılında kira ödemeleri 1500 TL olarak belirlendi.

ŞEHİRLERE GÖRE KİRA TUTARLARI

İstanbul, İzmir, Ankara: 1150 TL

Antalya, Adana, Bursa, Konya: 1085 TL

Tokat, Zonguldak, Çanakkale: 905 TL

Düzce, Şırnak, Yozgat: 810 TL

Bolu, Bingöl 715 TL

KİRA YARDIM BAŞVURU ŞARTLARI

-Sigortanın olmaması

-Herhangi bir kurum üzerinden emekli maaşına sahip olmamak

-Mal varlığının bulunmaması

-Gelir sahibi olmamak

-Gelir testinde fakirlik sınırının altında olmak

PaYLaŞşşş