Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İhtiyaç Sahiplerine 52.000 TL Ödeme Yapıyor! TCKN Sonuna Göre Ödemeler Yapılıyor!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahiplerine TCKN’lerinin son hanesine göre değişen miktarlarda ödeme yapmaktadır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından maddi yardıma ihtiyacı olanlar için müjdeli haber açıklandı.

Maddi desteğe ihtiyacı olan bireylere ödemeler yapılmakta ve bu ödemelere “evde bakım maaşı” adı verilmektedir. Ödemeler PTT (Türk Posta ve Telgraf Kurumu) aracılığıyla veya doğrudan banka hesaplarına yapılır. Banka hesaplarına toplam 52.000 TL yatırılacak! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı evde bakım yardımına ihtiyaç duyan bireylere mali destek sağlamaktadır.

Bakıma muhtaç ve bağımlı sayılan bireylere ödeme yapılır, evde bakım maaşı adı altında. Başvuru sahiplerinin kişi başı asgari ücretin üçte birinden daha az bir asgari gelire sahip olması ve ayrıca bakıma muhtaç olduğunu gösteren sağlık raporuna sahip olması gerekmektedir. Ödemeler doğrudan bakıma muhtaç bireylerin banka hesaplarına yatırılmaktadır.

Evde bakım maaşı başvurusu için adayların TCKN ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekmektedir. Onaylandıktan sonra aylık 4336 TL ödemeler banka hesaplarına yatırılır. Bu da yılda toplam 52.000 TL’ye tekabül ediyor. Ödeme miktarı eyalete göre değişir. Bir banka hesabınız varsa, ödemeler doğrudan hesabınıza yapılır. Hesabınız yoksa ödemenizi PTT şubelerinden alabilirsiniz. Mali yardıma ihtiyacınız varsa,

PaYLaŞşşş