Aile Bakanlığından sevindiren haber ödemeler yatırılmaya başladı! Milyonlarca kişiye 2.500 TL ödeme yapılıyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı milyonlarca dar gelirli aileyi mutlu edecek yeni bir yardım paketini duyururken bu destek ödemeleri hakkında Bakan Derya Yanık bu yardıma hem kiracıların hem de ev sahiplerin başvuru yapabileceklerini belirtti. Bilindiği gibi geçtiğimiz yıllarda da yapılan doğalgaz yardımı, yüksek enflasyon ve enerji fiyatlarının artması nedeniyle bu yıl 2.500 TL olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara verileceği aktarıldı.

YARDIM TUTARI ARTTI

Bakan Yanık açıklamalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı sosyal yardımlar ile alakalı detayları kamuoyuna paylaştı ve yardımın önceki senelerde 1.150 TL olarak verildiğini, ancak artan doğalgaz fiyatları nedeniyle yardım tutarının da arttırılmasına karar verildiğini aktardı.

BUNDAN SONRA 2.500 TL OLARAK ÖDENECEK

Önceki yıllarda 415-1.150 TL arasında olan doğalgaz destek ödemeleri, yapılan son güncelleme ile bu yıl en az 900 TL, en fazla 2.500 TL olacağı paylaşıldı ve yardım paketine ev sahiplerinin yanı sıra kiracıların da başvuru yapabileceği 311 bin hanenin bu yardımdan faydalandığını, bu yıl yapılan yeni düzenlemeler ile daha fala vatandaşa destek ödemesinden yararlanacağı aktarıldı.

BAŞVURU AYRINTILARI

Ev sahibi ve kiracıların başvuru yapabileceği doğalgaz yardımı başvuruları e-Devlet üzerinden ve bulunduğunuz il veya ilçede ki SYDV şubeleri aracılığıyla yapıldığı paylaşılırken destekten faydalanmak isteyen vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, doğalgaz alt yapısı olan il ilçelerde ikamet ediyor olması, ikamet ettiği yerde ön ödemeli ya da faturalı sayaca bağlı bir doğalgaz aboneliği olması, mesken abone grubunda olması gerektiği vurgulandı.

Başvuru için e-Devlet sisteminde “Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” yazmanız ve çıkan ilk sonuca tıklamanız gerektiği paylaşılırken bu sayfada karşınıza çıkan adımları takip ederek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

PaYLaŞşşş