Yüzbinlerce İhtiyaç sahiplerine müjde yeni bir destek daha geldi! Başvuran herkesin hesabında her ay 1.500 TL yatıralacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni sosyal yardım paketinin ayrıntılarını paylaştı. Elektrikten doğalgaza ve çocuk yardımına kadar birçok alanda destek miktarları artırıldı. Bakanlık daha önce de kirasını ödemekte güçlük çeken ihtiyaç sahibi vatandaşlara ödemesi başlatıldığını da duyurdu.

Buna göre, aylık 1.150 lira olan destek ödemesi için başvuru şartları da belli oldu. İşte dar gelirliyi rahatlatacak kira ödeme desteği ile ilgili tüm detaylar…
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni sosyal yardım paketinin detaylarını paylaştı.

Buna göre, başlangıçta 450-650 lira olan destek ödemesi tutarı 850-1.250 liraya yükseltildi. Ayrıca, çocuklara ilişkin yardım ile doğalgaz ve elektrik destek miktarları da artırıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından daha önce yapılan açıklamada, ihtiyaç sahiplerine destek ödemelerinin başladığı duyuruldu.

Bakanlığın doğrultusunda kira yardımı hizmeti adı altında başvuran herkese belli şartlar sağlandığında karşılıksız olacak.

İhtiyaç sahiplerine kira yardımı olarak verilecek yardım ödemeleri için gerekli olan şartlar arasında kişinin işte çalışmıyor olması ve sigortasının yatırılmamış olması gerekiyor.

İşte kira ödeme desteği ile ilgili tüm detaylar ve başvuru aşamaları…

BAŞVURU ŞARTLARI NELER

Sigortalı olmamak
Emekli aylığı, dul ve yetim aylığı almıyor olmak
Mal varlığına sahip olmamak
Gelir testi sonucunda fakirlik sınırının altında bulunmak
Düzenli bir gelire sahip olmamak

HANGİ İLDE NE KADAR ÖDEME YAPILIYOR?

İstanbul, İzmir, Ankara: 1150 TL
Antalya, Adana, Bursa, Konya: 1085 TL
Mersin, Eskişehir, Sakarya, Erzurum: 995 TL
Tokat, Zonguldak, Çanakkale: 905 TL
Düzce, Şırnak, Yozgat: 810 TL
Bolu, Bingöl: 715 TL

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına yapılan başvuru işlemlerinde ilk olarak başvuru yapan kişinin dar gelirli olup olmadığına bakılıyor. 12 ay boyunca ödenecek olan kira yardımı hane başına olacak şekilde ayarlanıyor.
Başvuru işlemini tamamlayan vatandaşlar başvuru tarihini takip eden ilk 15 gün içinde 1.500 TL tutarındaki kira yardımlarını banka hesaplarından veya PTT şubeleri aracılığı ile alınabiliyor.

BAŞVURULAR E-DEVLET’TEN DE YAPILIYOR?

Kira yardımı başvuru formuna ulaşmak isteyen ve başvurularının alınmasını isteyen vatandaşlara başvurularını e-Devlet resmi internet sitesi üzerinden de yapılabiliyor. Eğer bir eDevlet şifresi yoksa, PTT’lerden şifre alınarak giriş yapılabilir

BAŞVURU AŞAMASI…

T.C. kimlik numarasi ve şifrenizle giriş yapın,
Arama kısmından “Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması” bölümüne gidin,

PaYLaŞşşş