Yüsra Geyik: Neşet Ertaş’ın kadınlara bakış açısından çok etkilendim!

UMUT ÜNVER / MİLLİYET
Kanal D ekranlarında yayınlanan ‘Arka Sokaklar’ dizisinde 15 yıl boyunca ‘Zeliha’ karakterine hayat veren Yüsra Geyik, geçtiğimiz haziran ayında diziden ayrılmıştı. Ardından ‘Camdaki Kız’da boy gösteren oyuncu, geçtiğimiz aylarda Cihangir’de bir mekandan çıkarken görüntülenmişti.

Gazetecilerin, “Yüsra Hanım Arka Sokaklar dizisinde uzun yıllar oynadınız Zeliha karakterinde. İnsanlar sokakta Zeliş diye sesleniyor mu?” sorusunu Geyik; “Tabii ki, onu yıkmak biraz zor sanırım. Aslında fena değil, tahmin ettiğimden daha kolay alıştılar. Ama bir kitleyi Zeliş dışına çıkarmak zor çok şey, duyuyorum ‘Dönmeyecek misin, niye dönmüyorsun?’ diye soruyorlar. İnsanların öyle bir beklentisi tabii ki de var, çünkü çok alıştıkları bir şeydi o. Ama daha güzel şeyler yapmak lazım ki o zihinleri tazelemek için, onu yıkabilmek için uğraşıyoruz. 11 sezon inanılmaz, kendime şaşırıyorum. ‘Arka Sokaklar’la büyüdüm resmen” şeklinde yanıtlamıştı.

“HADİSE GİBİ ASLA KOYMAM DEYİP, KONSERİMDE YAYINLARIM”

Muhabirlerin, “Yüsra Hanım aşk hayatınıza değinmek istiyoruz, sizi hep tek başınıza görüyoruz. Hayatınızda biri olur mu?” sorusuna ise “Bu işler kısmet biraz, benim elimde olan bir şey değil. Bir daha söylüyorum kısmet, inanın ki büyük de konuşmak istemiyorum ama sosyal medyada çok da tercih etmem paylaşmayı gibi geliyor. Şimdi Hadise gibi asla koymam deyip, sonra konserimde nişan fotoğraflarını yayınlarım” diyerek kahkaha atmıştı.

“SİZLERLE KARŞILAŞTIM”

32 yaşındaki güzel oyuncu, tüm bunların ardından geçtiğimiz gün Akmerkez’de objektiflere takıldı. Arkadaşıyla yemek için geldiğini söyleyen Geyik, “Yemek sonrası bir çıkıp bakayım dedim, sizlerle karşılaştım” diyerek şaşkınlığını belirtti.

Rıza Kocaoğlu’ndan Yüsra Geyik açıklaması!

Basın mensuplarıyla konuşarak yoğun koşuşturma içerisinde olduğunu söyleyen oyuncu, “İstanbul, Eskişehir arası mekik dokuyorum ‘Bozkır’ ı çekiyoruz. Döndüm İstanbul’da işlerimizi yapmaya devam edeceğiz” şeklinde açıklama yaptı.

“BENİM İÇİN ÇOK YENİ BİR DENEYİM”

Eskişehir’in soğuk olmasından dert yanan Geyik, “Soğukla pek aram yok ama Eskişehir çok güzel bir şehir. Çok güzel bir iş çekiyoruz onun mutluluğu var tabii” dedi. Rol aldığı işle alakalı bilgi vermek istemeyen oyuncu, “Kendimin de oynayacağını tahmin etmediğim bir iş oynuyorum. Benim içinde çok yeni bir deneyim. Çok farklı bir Yüsra görecek insanlar, umarım onu da sevip benimserler. Senelerce aynı şeyi oynadığım için şimdi böyle farklı karakterler oynarken düşünüyorum, ‘acaba nasıl tepki verecek insanlar’ diye. Benim koşarak gidip oynadığım bir karakter” diye konuştu.

“BÜYÜLEYİCİ BİR DOKUSU VARMIŞ”

Neşet Ertaş’ın hayatını konu alan ‘Garip Bülbül Neşet Ertaş’ filminde sanatçının ilk eşi Leyla karakterini canlandıran Geyik, “Çok güzel geçti, Neşet filmini sabırsızlıkla bekliyorum. Hayatından çok etkilendim, en etkilendiğim şey belki de ben oynadığım için kadınlara bakış açısı Neşet Ertaş’ın. Ben de ilk eşini oynuyorum, Leyla hanımı. Müthiş etkilendim, büyüleyici bir dokusu varmış” ifadelerini kullandı.

Yüsra Geyik’ten İzzet Yıldızhan’a gönderme
PaYLaŞşşş