Yargı’da nefesler tutuldu! Serdar’ı Gül mü öldürdü?

Öykü Badur – Başrollerini Kaan Urgancıoğlu ile Pınar Deniz’in paylaştığı, reyting rekortmeni ‘Yargı’nın 20 Kasım Pazar akşamı 44. bölümü ekrana geldi. Dizinin son bölümü hakkında, sosyal medyada #Yargı etiketine binlerce yorum yapıldı. Önceki bölümde Serdar’ın cesedinin çöpte bulunmasıyla, yeni bir dosya açılmıştı. Soluksuz izlenen 44. bölümde Komiser Eren ve Ilgaz Savcı olay yerindeki cesedin Serdar’a ait olduğunu görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Katilin kim olduğuna yönelik merak, yeni bölümde heyecanı artırdı.

BÜYÜK ŞOK

Ilgaz, Pars ve Eren’in göreve iade olmaları bir aile yemeğiyle kutlanırken, terasta Serdar’dan hesap sormaya giden aile üyeleri Tuğçe, Merve, Parla, Aylin, Osman, Çınar, Anne Gül ve Dede Merdan’ın durgun halleri dikkat çekti. Parla’nın ağlaması ve Osman’ın masadaki eksikliği kafa karıştırdı. Dede Merdan’ı sıkıştıran Gül de Serdar’ın yaşadığı haberini alınca mutlu oldu.

Bu sırada Rafet Amir, çöpte bulunan cesedin haberini Eren’e verdi. Çöplükte Serdar’ı görünce büyük şok yaşayan Ilgaz ve Eren için yeni bir dosya açılmış oldu. İlk incelemede de darbe aldığı ve kesici alet kullanıldığı belirlendi.

Pazar gecesinin en çok izlenen dizisi

HUZURSUZLUK DİKKAT ÇEKTİ

Geceyi annesinin evinde geçiren Ceylin yaşanan sıkıntıyı fark etse de sesini çıkarmadı. Yaralı olan Osman’ın evde olduğunun haberi masada Ceylin, komiser ve savcılardan saklanmıştı. Sabah da ateşi yükselen ve kanaması artan Osman’ın hastaneye götürülmesi gerekse de Ceylin’in evde olması buna engel oldu.

Sabah Ceylin’i görmek için kayınvalidesine giden Ilgaz, Parla’daki tedirginliği fark etti. Ilgaz’ın, Serdar’ın öldüğü haberini aileye vermesiyle, Gül annenin yakarışları dikkat çekti. Ceylin, annesini telkin etmeye çalışsa da Gül ağlamaktan vazgeçmedi. Haber terasta yer alan ekip içerisinde hızla yayıldı.

Yaşananların ardından Serdar’ın başına gelenlere tanık olanları yeniden terasta toplayan Merdan, delillerin yok edilmesi adına detaylı bir temizlik yaptırdı.

YEKTA İŞ BAŞINDA

Yekta’nın eve çöp kokusuyla ve eli kanlı olarak gelmesi Laçin’de endişe yarattı. Laçin’in sorgularına Yekta yine yalanlarıyla cevap verdi.

Ertesi sabah Haluk, Savcı Ilgaz ve diğer ekibin her davasında Yekta’nın karşılarında olması ve huzurlarını kaçırması karşılığında ona bir ofis hediye etti.

‘Yargı’, İspanya’da reytinglerde birinci oldu

Yekta da Serdar cinayetini yine kendi lehine çevirdi. Serdar’ın evine taziyeye gitti. Serdar’ın yakın arkadaşı ve avukatı olduğunu söyleyerek annesinden vekalet istedi. Gün içinde Serdar’ın annesiyle emniyete geldi ve ifadesini aldırdı. Aynı zamanda Eren ve Ilgaz’a, ifadesi alınmasını talep ettiği bir isim listesi olduğunu söyledi. Listede Çınar, Merve, Tuğçe ve Parla’nın isimleri vardı. Ilgaz çocukları da ifadeye çağırdı. Ancak Merve ortalarda yoktu. İfadeler alınsa da sonuç çıkmadı.

KATİL KİM?

Olay yeri inceleme Serdar dosyasında detaylı çalışmaya devam etti. Aynı zamanda yakalanan bir şahsın üzerinden de Serdar’ın pasaportu ve yüklü miktarda para çıktı. İfadesinde de cinayeti üstlendi ve göz altına alındı. Fakat zanlıdan alınan kanla çöplükteki kan eşleşmedi. Gizemli katil kimdi?

Demirören Medya’ya ödül yağmuru

SORUŞTURMA ZAMANI

Arkadaşı Arda, ağlayarak Ceylin’i aradı ve ondan yardım istedi. Başının belada olduğunu düşünen Ceylin, arkadaşına yardıma gitti. Evi kan içinde ve dağınık gördüğünü Ceylin’e anlatan Arda, kızı ve eşinin ortada olmadığını dile getirdi. Ceylin’in polisleri olay yerine çağırmasının ardından detaylı bir inceleme başlatıldı.

Başmüfettiş Turgut Ali’den edindiği bilgiyle Pars ise Rafet Amir’in peşine düştü. Emniyette bir muhbir olduğunu ve onu bulmasını istedi. Arda dosyasını, Derya Savcı ve hakkındaki şüphelerin doğru olup olmadığının anlaşılması amacıyla Rafet Amir’e verdi. Dosyada elde edilen deliller sonucunda Ceylin’in arkadaşı Arda gözaltına alındı. Pars da gelişmeler ışığında Rafet Amir hakkında soruşturma başlattı. Sonrasında Rafet, Yekta’ya koştu. O da muhabiri arayarak savcıların aşk haberlerini paylaşmasını istedi.

CEYLİN TAKİPTE

Osman’ın durumu kötüye gitti. Merdan, Ayten’i arayarak Osman’ın kurşununun çıkarılması konusunda yardımcı olmasını istedi. Ayten yaraya baksa da enfeksiyon nedeniyle dikiş atılması gerektiğini anlattı. Aylin de Osman için eczaneye giderken; Aylin’i takibe alan Ceylin, ablasının ardından eczaneden neler aldığını öğrendi. Kendisinden gizli bir şeyler döndüğünden artık emindi.

KİLİT İSİM GÜL

Bölüm sonunda terasta yaşananlar aydınlandı. Herkes tek tek Serdar’dan hesap sormuştu. Fakat Serdar silahı ele geçirmesiyle, para dolu ve pasaportunun bulunduğu çantaya, terastakilerin telefonlarını atmasını istedi. Tansiyonun yükseldiği anlarda, Gül’ün ayağına değen küreği fark edip bunu Serdar’ın başına vurması, darp cevabını vermiş oldu. Peki Serdar’ı öldüren Gül müydü?

OYUNCU KADROSU

Sevilen dizinin oyuncu kadrosunda; Hüseyin Avni Danyal, Uğur Polat, Cezmi Baskın, Mehmet Yılmaz Ak, Kenan Bal, Zeyno Eracar, Uğur Aslan, Arda Anarat, Şükran Ovalı, Muttalip Müjdeci, Merih Ermakastar, Emir Özden, Samet Kaan Kuyucu, Elif Melda Yılmaz, Pınar Çağlar Gençtürk, Nilgün Türksever, Onur Özaydın, Beren Nur Karadiş, Zeynep Atılgan ve Merve Ateş yer alıyor.

Sema Ergenekon’un usta kaleminin Ali Bilgin rejisiyle buluştuğu Yargı dizisi, yeni bölümleriyle her pazar saat 20.00’de Kanal D’de.

PaYLaŞşşş