Yargı son bölümde ters köşe! Katil Parla mı?

Öykü Badur – Başrollerini Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu’nun paylaştığı ‘Yargı’, 4 Aralık Pazar akşamı 46’ncı bölümüyle ekrana geldi. Heyecan veren sahneleriyle ‘Yargı’, sosyal medyada #İtiraf ve #Yargı etiketleriyle çok konuşuldu. Son bölümde Merdan terastaki tüm delileri yok etmeye çabalamıştı. Ancak olay yerine ulaşan Ilgaz, duvarda mermi çekirdeği bulmuş ve inceleme talep etmişti. 46’ncı bölümde ise Ilgaz ve Ceylin her şeyi öğrenerek, aileleriyle çıkmaza girdi.

AİLELER YENİDEN EMNİYETTE

Ilgaz ve Eren olay yerinde, ailelerinin Serdar’ın ölümünde parmağı olmasından endişe etti. Pars’ı olay yerine çağıran Ilgaz, HTS kayıtları ve Parla, Merve, Tuğçe, Çınar’ın ifadelerinin çeliştiğini anlattı. Yapılan incelemeler sırasında bulunan Tuğçe’nin okul kantinine ait bir fiş endişeleri artırdı.

Emniyete ulaşan Ceylin, Ilgaz’ı arayarak ailede herkesin yalan söylediğini ve yeniden hepsini ifadeye getirdiğini paylaştı. Ilgaz’ın dosyayı Pars’a devrettiğini öğrenince, ailenin avukatlığını üstlendi. Herkes ifadesini verdi. Tek ağızdan Osman’ın vurulmasının ardından Serdar’ın kaçtığı paylaşıldı. Parla’ya yöneltilen Serdar’ın başının kanayıp kanamama sorusu ise onu tedirgin etti.

YARGI SON BÖLÜM İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Olay yerindeki kana dair bir yanıt bulunabilmesi için de herkesten kan alındı. Tek gerilen ise Çınar’dı. İfadenin ardından Gül’ün Merdan’a, kendilerine inanıp inanmadıklarını sorması yine yalan söylediklerini ortaya koydu. Yapılan incelemelerin ardından Gül, Osman ve Serdar’ın kan izleri bulundu.

İncelemeler sonrası Eren, Tuğçe’ye olay yerinde kovan ve kürek bulamadıklarını söyledi. Birinin olay yerini temizlediğinden bahsetti. Tuğçe de bilmediğini savundu.

‘Yargı’da çelişkili ifadeler!

METİN AYTEN’İN PEŞİNDE

Ayten ve Görkem’in peşine düşen Metin, Tolga’yı aradı. Araştırıp dönmesini talep etti. Bu sırada da tüm ailenin emniyette olduğunu öğrendi. Tolga’nın geri dönüşünden aldığı haberle Metin, Ayten’in kapısına dayandı. Görkem’in neden çocuğu olmadığını kendilerinden sakladığını soran Metin’e Ayten, bunu Merdan’a sormasını istedi.

Metin eve ulaşan Merdan ve Çınar’a kızdı, iki ailenin arasının yeni düzeldiğini ve yeniden emniyete düşmelerinden hayıflandı. Ayten’i de soran Metin, Merdan’dan beklemediği bir yanıt aldı. Görkem’in babasının organlarını satacak olmasından dolayı onu öldürdüğünü ve ona sahip çıktığını anlattı. Merdan evden ayrılmaya karar verdi. Çınar ile yaptığı konuşmada da hasta olup az bir zamanı kaldığını, kendisinin ailesine sahip çıkamadığını, yaşadıklarının gelip geçici olduğunu dile getirdi. Çınar’ın ailesine sahip çıkması gerektiğini ve Parla’yı kırmamasını istedi.

‘Yargı’da işler karışıyor!

OĞLU İLE KARŞILAŞTI

Laçin, oğlu olduğuna inandığı Ömer ve Yekta’yı ofisinde buluşturdu. Yekta, Ömer’in oğlu olmadığına inansa da Laçin onu DNA testi yaptırmaya zorladı. Ömer ile çalışmalarını istedi. Laçin’in dediklerini yapmazsa, yeniden kapıya konacağından Yekta endişe etti.

ARDA ÇIKMAZDA

Ceylin’in arkadaşı Arda’yla ilgili olaylar iyice karıştı. Kaybolmadan önce eşi Sevinç ve Dila isimli bir kadının kafede, Arda ile aralarında bir ilişki olması sebebiyle tartıştıkları ortaya çıkmıştı. Dila’nın kim olduğu ise yeni bölümde şaşırttı. Arda’nın yengesi, abisinin eşiydi.

Ceylin, Dila’nın kim olduğunu öğrenince şok oldu. İfadesinde Dila sevgili olduklarını kabul etti. Dila’dan sonra ifadeye alınan Arda ise bunları abisinden gizlediği için söyleyemediğini, eşini öldürmediğini, sahile gittiğini söyledi. Rafet amirin incelemesiyle sahilde Arda’nın aracına dair görüntü olmadığı ortaya çıktı. Derya reddetse de Ceylin ise kısa sürede bu incelemenin yapılamayacağını söyledi.

ÇETİN AÇIKLADI

Çetin, Aylin’i ziyaret etti. Osman olayını sordu. Aylin onu ilgilendirmediğini söyleyince Çetin de her şeyi anlatmaya karar verdi. Doktor olmadığını doğruladı, istihbarat olduğunu ve gerçek adının Selçuk olduğunu anlattı. Kolundaki Ela dövmesinin ise düşman sanıp yanlışlıkla öldürdüğü bir kız olduğunu söyledi. Aylin’den onu sırrıyla sevip sevmeyeceği için düşünmesini istedi.

ÜST ÜSTE TEHDİT

Yekta, ofisinde Merdan’la karşılaştı. Ömer’in ofiste olduğuna öfkelenen Yekta, Merdan’ın tehditleriyle de tedirgin oldu. Merdan, yaşanan olayların arkasında Yekta’nın olduğunu biliyordu. Ailesine dokunamaması için onu tekrar uyardı.

Ofisten ayrılacakken Merdan, Haluk ile karşılaştı. Merdan, yanlış ellerle tokalaştığı konusunda onu da uyardı. Haluk’un da torunuyla ilgili bir gelişme olmaması nedeniyle uyardığı Yekta, zor anlar yaşadı.

MERDAN MI PARLA MI?

Eren olay yeri inceleme tutanakları ve verilen ifadelerin eşleşmediğinisavcılar ve Ceylin ile paylaştı. İfade veren herkes yeniden emniyete alındı. Merdan da Eren’e itirafa geldiğini söyledi. Serdar’ı öldürdüğünü ve Mustafa’yı da suçu üzerine alması için yolladığını anlattı.

SERDAR’IN ÖLÜMÜNE SEBEP OLAN KİŞİ ORTAYA ÇIKTI/ İZLEMEK İÇİN TIKLA

Ancak Parla, Ceylin’e emniyette Serdar’ı kendisinin öldürdüğünü söyledi. Olay anında Merve’nin bıçakladığı, Tuğçe’nin boş atış yaptığı, Serdar’ın kafasına da tuğla ile Parla’nın vurduğu görüntülendi.

OYUNCU KADROSU

Sevilen dizinin oyuncu kadrosunda; Hüseyin Avni Danyal, Uğur Polat, Cezmi Baskın, Mehmet Yılmaz Ak, Kenan Bal, Zeyno Eracar, Uğur Aslan, Arda Anarat, Şükran Ovalı, Muttalip Müjdeci, Merih Ermakastar, Emir Özden, Samet Kaan Kuyucu, Elif Melda Yılmaz, Pınar Çağlar Gençtürk, Nilgün Türksever, Onur Özaydın, Beren Nur Karadiş, Zeynep Atılgan ve Merve Ateş yer alıyor.

Sema Ergenekon’un usta kaleminin Ali Bilgin rejisiyle buluştuğu Yargı dizisi, yeni bölümleriyle her pazar günü saat 20.00’da Kanal D’de.

PaYLaŞşşş