Yargı son bölümde neler oldu? Seçil’in anlattıkları kan dondurdu

MUSA CAN ÇAYAN- Başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz’in paylaştığı, kadrosunda Hüseyin Avni Danyal, Uğur Polat, Cezmi Baskın, Zeyno Eracar, Uğur Aslan, Arda Anarat, Pınar Çağlar Gençtürk, Nilgün Türksever, Onur Özaydın, Beren Nur Karadiş, Zeynep Atılgan ve Merve Ateş gibi isimlerin yer aldığı Yargı 76’ncı bölümüyle ekrana geldi.

‘YARGI’ SON BÖLÜM

OSMAN SON ANDA ENGEL OLDU

Kadir’in söylediği pizzaları herkes yerken Osman son anda zehirli pizzayı fark ederek hamle yaptı. İşaretli kutunun kendisi için gelmiş acılı pizza olduğunu söylen Osman ile Ceylin arasında gerginlik yaşandı. Misafirleri varken yaptığının yanlış olduğunu ifade Ceylin, Osman’ı hareketlerine anlam veremedi. Osman, Ceylin’in bakışları yüzünden biraz yemek zorunda kaldı, sonrasında pizzayı çöpe attı. Osman istifra ederek zehirli pizzayı çıkarttı.

KADİR ÇOK SİNİRLENDİ

Osman, Kadir’i inandırmak için türlü yalanlar söyledi. Cellat Kadir, pizza planının da işe yaramadığını öğrenince çok sinirlendi.

‘EL ELE TOPLUCA DARAĞACINA!’ -İZLEMEK İÇİN TIKLA

‘AŞIK MIYDIN ONA?’

Parla, nişanlısının eski sevgilisin ortaya çıkmasından rahatsızdı. Çınar’la baş başa kaldığı bir anda ‘Aşık mıydın ona?’ diye sordu. Çınar da ‘Aşık olmuşsam bile geçmişte kaldı’ cevabını verdi.

SEÇİL YAŞADIKLARINI ANLATTI

Ilgaz’larla beraber Emniyet’e gelen ısrarlar sonucu yaşadıklarını anlattı. Seçil şu ifadeleri kullandı:

Alıntı Metni

‘EN BAŞTAN BAŞLAYACAĞIZ’

Ilgaz, Seçil’in yaşadıklarını duyunca çok sinirlendi. Ekibi toplayarak en baştan başlayacaklarını söyledi. “Necla, Tankut Yankıl” elimizde bu isimler, bunları bulacağız dedi.

OSMAN KENDİNE ZOR GELDİ

Çınar, Osman’a ulaşamadığını söyleyerek Aylin’i aradı. Aylin’de yataktan hala kalkmadığını söyledi. Çınar, toplantıları olduğunu söyleyince Aylin kaldırmak için odalarına gitti. Aylin’in uğraşları sonucunda Osman kendine zor geldi.

‘EŞİNDEN BOŞAN OSMAN’ – İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

KÖPEK ZEHİRLENMİŞ

Osman’ın çöpe attığı pizzayı yiyen köpek zehirlenmiş. Merdan evden çıkarken komşuların seslerine olayı gördü. Köpeği gördükten sonra çöpteki pizze kutusu Merdan’ın dikkatini çekti.

‘BU DOSYA NAMUSUMUZDUR’

Nadide Başsavcı, ‘Ilgaz ve Efe savcı bu dosya namusumuzdur. Kim bu işlere bulaştıysa getirin, yargılanmasını izleyelim buradan. Bir gecikme vesaire olursa bana haber verin, saat kaç olursa olsun hallederim’ dedi.

NECLA’NIN KONUŞMASI KAYDA TAKILDI

Necla’ın konuşmaları Emniyet’in dinlemesine takıldı. Ayşegül adında bir kız Necla’ya Tankut’u soruyordu. Necla’da da bilmediğini söyleyince Ayşegül, ‘Ortağı Mahmut’u sorayım o zaman’ dedi. Necla da annesinin bilmediğini o nereden bilecek diyerek tersledi. Ilgaz’ın Mahmut’un kim olduğunu merak etmesi üzerine Tuğçe, Tankut’un paylaşımlarından yola çıkarak telefoncu Mahmut Ardagül olduğunu söyledi.

ILGAZ VE CEYLİN DOKTORU BULDU

Tuğçe, Seçil’in gözünü açıp kapadığında gördüğünü düşündüğü yeri gösterdi. Ilgaz ve Ceylin hemen harekete geçti. Cihan ve Duygu adında bir çift rolüyle kliniğe giriş yaptılar. Doktorla konuşurken Ceylin’in dikkati çerçevelenmiş fotoğrafa takıldı ve oradaki uzun boylu kişinin kim olduğunu sorunca ismini öğrendi.

CEYLİN, BOMBALI SALDIRIDAN KIL PAYI KURTULDU! -İZLEMEK İÇİN TIKLA

NECLA GÖZALTINDA

Delilleri birleştiren Ilgaz, Necla’nın gözatına alınmasına karar verdi. Ilgaz, ‘Bir yemleyelim bakalım, sonra soluğu kimde alacak bakalım’ dedi.

PARLA GAZETECİYİ BULDU

Parla, sevgi evinde yaşanan kötülükleri araştıran Yankı Serdar’ın izini buldu. Ceylin gazeteciyle iletişime geçti. Gazeteci tehlikere karşı Ceylin’le evinde görüşmek istedi.

YEKTA, KADİR’İN YANINA GİTTİ

Yekta yaşanılanları öğrenmek için ayaka kalkar kalmaz soluğu Cellat Kadir’in yanında aldı. Kadir, ‘Dil altı var mı yanında? Yani mecbur kalabilirsin’ dedi. Yekta evden ayrıldıktan sonra Osman’ın yanına harekete geçti.

OSMAN VE ÇINAR ÇARESİZ

Yekta, Osman’ın yanına geldi. Çınar’ın Osman’ın yanında olduğunu öğrendi. Sinirle konuşmaya başlayan Yekta, ‘O kız karanlık bir duvarın parçası. O duvar yıkılırsa herkes ortaya çıkar. Ceylin ve Ilgaz ipin ucunu bırakır mı? O ip Kadir’e kadar ulaşacak. O yüzden ne var ne yok, Aylin’in üstüne devret ve boşan Osman. İpler Kadir’in elinde. Son bir kozu var, o başarı oldu oldu, olmadı ipler bizim boynumuz. Ben bile dua etmekle yetineceğim’ dedi.

EFE, EREN’LE KONUŞTU

Efe, Eren’in karşısına çıkıp konuşmak istediğini söyledi. Bir bara geldiler. Efe, Tuğçe’ye olan duygularını söyledi. Eren’de kızını çok geç bulduğunu ve kızına yapabileceği herhangi bir yanlışta ‘külahları değişiriz’ diye uyardı.

BAŞSACI NADİDE, CELLAT KADİR’İ TANIYOR

Başsavcı Nadide hapisten çıkacak olan eski eşini karşılamaya gitti. Nadide, Kadir’i görünce, ‘Erken gelmişsin’dedi. Cellat Kadir, ‘Yenge’ diyerek Nadide’ye sarıldı.

Kaan Urgancıoğlu doğum anını gerilim filmine benzetti! ‘Uykusuz gecelere hazır değilim’

MERDAN, OSMAN’I SORGULADI

Merdan çöp kutusundaki pizza kutusundan ötürü Osman’ın yanına geldi. Kutuyu alıp eski bir laboratuvarcıya götürdüğünü söyleyen Merdan pizzanın zehirli olduğunu bildiğini ifade etti. Merdan, Osman’a hesap sorarak gerçeği söylemesini istedi.

‘SATTINIZ MI BENİ?’

Ceylin, gazeteci Yankı’nın evine geldi. Yankı Serdar, ‘Sattınız mı beni?’ diyerek Ceylin’le görüşeceğini bildiklerini söyledi. Yankı eşyalarını toplayıp peşindekilerden korkarak aracına bindi. Ceylin tam ikna etmek istiyordu ki Yankı’nın telefonu çaldı. Ceylin’de o sıra Metin amiri arayarak olayı anlatıyordu ki Yankı’nın bindiği araç patladı. Aynı dakikalarda Ilgaz’ın Sude’nin izine ulaşmıştı. Eve geldiklerinde Ilgaz ve ekipler Sude’nin cansız bedenine ulaştı.

‘Yargı’da bu hafta heyecan dorukta! ‘O kız kim?’

PaYLaŞşşş