Yakını ölen ihtiyaç sahibi ailelere 1062 TL yardım parası ödeniyor! Vefat yardımı başvurusu…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İzmir’de yaşayan ve maddi yardıma ihtiyacı olan pek çok vatandaşa destek olmaya devam ediyor. Gıda, doğum, askerlik gibi sosyal yardım projeleri dışında sadece kadınlara gönelik maddi destek projeleri de bulunuyor. Bu çerçevede, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yakınları vefat eden vatandaşlara 1062 TL sosyal yardım desteği veriliyor.

12qwwwwwww.jpg

NOT: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağlanan yardım programlarında güncelleme yapılabilir. Bu sebeple, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın WEB sayfasında yer alan “Sosyal Yardım Programlarımız” bölümünü düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir.

İZMİR AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞ VEFAT YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Vefat yardımı, 3294 sayılı Kanun kapsamında bulunan ve 15 Nisan 2022 tarihi ve sonrasında yakını/yakınları vefat eden Türk vatandaşlarına yönelik yardım programıdır.

Bütünleşik Sistemde kayıtlı ve 3294 sayılı Kanun kapsamında olan haneler tespit edilerek vefat eden kişinin hanesindeki bir yakınına Vefat Yardımı yapılmaktadır.

Bununla birlikte, vefat eden kişinin bir yakını tarafından da “Ölüm Belgesi” sunulmak şartıyla yardım başvuru süreci başlatılabilmektedir.

Diğer taraftan başvuru için, T.C. kimli kartınızla ve yakınınıza ait ölüm belgesi ile başvuru yapabilirsiniz. Buna ek olarak, e-Devlet sisteminde de “Sosyal yardım” başlığı altında ilgili bölüme ulaşarak ön başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI İLETİŞİM BİLGİLERİ

Eskişehir Yolu Söğütözü Mah. 2177. Sok. No: 10/A Kat: 17-18-19 06510 Çankaya/Ankara
Telefon (Santral): (0312) 705 8000 – (312) 705 8001 (Ana Hat)

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir