Yağ dökülen yolda panik anları: 5 araç kaza yaptı

Yağ dökülen yolda panik anları: 5 araç kaza yaptı

Olay, saat 12.00 sıralarında Uğur Mumcu Mahallesi, Samandıra Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, 34 JL 1608 plakalı hafriyat kamyonu yolda ilerlediği sırada yağ akıtmaya başladı. Hafriyat kamyonunun şoförü yağın döküldüğünü fark etmeden yaklaşık 1 kilometre ilerledi. Dökülen yağ nedeniyle kayganlaşan yolda 5 araç kaza yaptı. İhbar üzerine olay yerine polis ve belediye ekipleri sevk edildi. Ekipler, başka kaza yaşanmaması için çevrede önlem alarak, yola kum döküp duba koydu. 

Yaşanan kazalarda yaralanan olmazken, araçlarda hasar oluştu. Polis, olay yerinden kaçan hafriyat kamyonu şoförünü bulmak için çalışma başlattı. 

 Yağ dökülen yolda panik anları: 5 araç kaza yaptı

“YAKACIK’A KADAR DÖKE DÖKE GİTMİŞ” 

Yola dökülen yağ nedeniyle kaza yapan Can Ay, “İkinci şeritten geliyordum. Firenim tutmadı. Direksiyonum boşa çıktı. Ne olduğunu anlamadım. Damperli kamyondan yola yağ mı, yoksa mazot mu döküldü bilmiyorum? Sonra kaza yaptım. Baktım arkamda 4-5 araç vardı onlarda kaza yapmış. Bende bir şey yok ama aracım yolun ortasında askıda kaldı. Yakacık’a kadar döke döke gitmiş. Plakasını aldık. Kimdir? Nedir? Bilmiyoruz. Bu kadar kazaya sebebiyet verdi. Burada insanlara çarpıp zarar verebilirdim. Ölümlü kaza olup, bana da bir şey olabilirdi” dedi.  

PaYLaŞşşş