Woody Harrelson: Michael J. Fox ile birlikte kobra kanı içtik!

Milliyet.com.tr
İkonik ‘Geleceğe Dönüş’ serisinde Dr. Emmett Brown’u canlandıran Christopher Lloyd ve Marty McFly’ı oynayan Michael J. Fox, filmlerin yayınlanmasından yaklaşık 40 yıl sonra bu yıl New York Comic Con’da yeniden bir araya gelmişti. İkili, geçtiğimiz ay düzenlenen etkinlikte sevilen film serisi hakkında konuşup, esk günleri yad ederken; hayranları duygusal anlar yaşamıştı.

61 yaşındaki Fox, 83 yaşındaki Lloyd için “Filmin en iyi yanı Chris’le çalışmaktı” ifadelerini kullanarak, ilk tanıştıkları anla ilgili; “Kimyamız hemen uyuştu” şeklinde konuşmuştu. Aktör ayrıca, meslektaşının bir ‘dahi’ olduğunu da söylemişti.

1991 YILINDA PARKINSON TEŞHİSİ KONDU

Ancak eski zamanın bilim kurgu günlerini Dr. Emmett Brown ve Marty McFly ile yeniden yaşayan izleyicilerin sevinci, Fox’un belirgin sağlık problemini fark etmeleriyle gölgelendi.

1991 yılında, o sırada 29 yaşında olan Fox’a; motor işlevleri ve vücut hareketlerini etkileyebilen, titremenin yanı sıra denge sorununa da neden olabilen bir beyin bozukluğu olan Parkinson hastalığı teşhisi konmuştu. Ünlü ismin hayranları, Comic Con’da sahneye çıkarken Fox’un yürümekte güçlük çektiği ve yavaş hareket ettiği için hastalığının belirtilerini açık bir şekilde görmüştü; ancak aktör oldukça neşeli görünüyordu.

Michael J. Fox Parkinson hastaları için çaldı

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

New York Post’ta yer alan habere göre; Fox’un bir ‘ilham kaynağı’ olduğunu söyleyen Comic Con izleyicileri, Lloyd’un meslektaşının ayakta durmasına yardım ettiği ve ikilinin sahnede sarıldığı anlar karşısında duygulandıklarını sosyal medya hesapları üzerinden paylaşmıştı.

Başka sosyal medya kullanıcısı ise “Yorumlardaki insanlar, Michael J. Fox hakkında ‘onu böyle görmek çok üzücü’ diyor. Hâlâ hayatta olmasına, savaşmasına, mizahının bozulmamış olmasına ve başka bir Comic Con’a gidebilmesine çok sevindim. O hala burada olduğu sürece üzgün değilim” diye yazmıştı.

Bir diğeri, “1985’te gençlik yıllarındaysanız, o zaman Michael J. Fox sizin adamınızdı. ‘Geleceğe Dönüş’teki Marty McFly, sinema tarihinin en havalı genciydi. Christopher Lloyd’a böyle sarılışını izlemek çok güzeldi” şeklinde Tweet atmıştı.

“İNSANLARA YARDIM EDECEK BİR SESİM VAR”

Aktör, Comic Con’da sağlık durumundan ve en büyük Parkinson hastalığı vakfı olan Michael J. Fox Foundation’dan da kısaca bahsederek; “Bu neye sahip olduğumla ilgili değil, bana ne verdiğiyle ilgili. İnsanlara yardım edecek bir sesim var” demişti.

ARKADAŞINA ÖDÜL TAKDİM ETTİ

Tüm bunların ardından Los Angeles’ta düzenlenen 2022 Governors Awards’da yakın arkadaşı Michael J. Fox’a İnsani Yardım Ödülü’nü takdim eden Woody Harrelson, 1989’da Tayland’da ‘Geleceğe Dönüş’ yıldızını ziyaret ettiği zamanda yaşanan şoke edici bir hikayeyi anlattı.

‘Ölümden korkmuyorum’

Pagesix’te yer alan habere göre; 61 yaşındaki Harrelson, kendisi ve Fox’un bir gece dışarı çıktıklarında; bir kobra ile firavun faresini kavga ettiren bir çocuk gördüklerini söyledi:

Alıntı Metni

“HEMEN KUSTU”

‘Zombieland’ yıldızı, “Kavgayı firavun faresi kazandı. Yılanı aldılar ve kanıyla dört adet bardağın yarısını doldurdular. Üzerine de alkol eklediler” diyen ünlü isim, bunun ‘yılanın kardeşi olmak’ anlamına geldiğini aktardı. Meslektaşıyla birlikte kobra kanıyla karıştırılan alkolü içen Harrelson, Fox’un alkol konusunda genellikle ‘midesine hakim olduğunu’ söylese de, arkadaşının yılan kokteylini hemen kustuğunu belirtti.

Aktör, ağızları açık bırakan hikayeyi hatırladıktan sonra; 1991 yılında Parkinson Hastalığı teşhisi konan Fox hakkında ‘tüyler ürpertici bir hastalığı cesur bir göreve dönüştürdüğü’ için övgü dolu sözler kullandı:

Alıntı Metni

DOSTUNA TEŞEKKÜR ETTİ

Uzun bir süre ayakta alkışlamanın ardından podyuma çıkan ünlü isim ise Harrelson’a yıllarca süren dostluğu ve sürekli desteği için teşekkür etti.

Harrelson ‘canlı’ film çekiyor
PaYLaŞşşş