Uzman İslam Memiş’ten son dakika ‘Şüphe uyandırıyor’ diyerek dolar için tarih verdi!

Yaptığı analiz ve yorumlarla milyonlarca yatırımcının ilgiyle takip ettiği piyasa uzmanı İslam Memiş’ten dolar sahiplerini ilgilendiren yeni bir açıklama daha geldi.

TGRT Haber’de piyasaları yorumlayan finans analisti İslam Memiş, gram altın için yıl sonu hedefinin halen geçerli olduğunu belirtti, tüm emtiaların yükselişe geçtiğine dikkat çekti. Memiş, dolar için eylül sonunda düşüş beklediğini de belirtti.

“Dolarda Eylül sonunda bir düşüş bekliyorum. Bu gerçekleşirse dolar/TL kurunu etkileyecektir” diyen İslam Memiş, “18,30 TL seviyesinde bir dolar kuru var, öte yandan 3 bin 500 seviyesini de test eden bir borsa var. Aynı anda yükselmesi şüphe uyandırıyor bende. Yabancı yatırımcıların satın alması ve uzun vadede durması önemli” değerlendirmesinde bulundu.

GRAM ALTINDA YÜKSELİŞ BEKLENTİSİ

Gram altının hafta içi çizdiği inişli çıkışlı grafiğini de değerlendiren Memiş, pozitif yükselişin devam ettiğine dikkat çekti. “Yıl sonunda gram altın için 1.400 lira tahminim devam ediyor” diyen Memiş, ancak dolar/TL kurunda bir geri çekilme görülmesi durumunda gram altın fiyatlarında 1.000 liranın altının konuşulabileceğini söyledi.

PaYLaŞşşş