Usher: Justin Bieber’ın destek aldığını görmek harika

Küçük yaşta büyük bir şöhret yakalayan dünyaca ünlü şarkıcı Justin Bieber, geçtiğimiz ay 7 Haziran’da Toronto’daki Scotiabank Arena’da başlayacak olan Kuzey Amerika Turu’nu erteledikten sonra hayranlarını üzen bir haber vererek, nadir görülen Ramsay Hunt sendromu adlı nörolojik bozukluk teşhisini duyurdu.

Bieber, yüzünün hareketsiz sağ tarafını gösterdiği videoda, “Gördüğünüz gibi bu gözümü kırpamıyorum. Ağzımın bu tarafıyla gülümseyemiyorum. Yüzümün bu tarafındaki burun deliğim hareket etmiyor” dedi:

Alıntı Metni

Şarkıcının Page Six’e konuşan bir arkadaşı ise, “Bieber iyi olacak. Bir enfeksiyon nedeniyle yüzünün sağ tarafında felç meydana geldi, ama iyileşecek” ifadelerini kullandı.

“NASIL HİSSETTİĞİMİ PAYLAŞMAK İSTEDİM”

Ünlü isim, sonraki günlerde 241 milyon takipçisi bulunan Instagram hesabının hikayeler bölümünden yayınladığı bir yazıda, “Nasıl hissettiğimi biraz paylaşmak istedim” dedi:

Alıntı Metni

Bieber, duruma karşı ‘inanç dolu’ bakış açısının karşı karşıya olduğu bu ‘korkunç fırtına’ sırasında kendisine huzur verdiğini de söyleyerek, “Biliyorum bu fırtına geçecek, ve bu süreç boyunca İsa benimle” diye ekledi.

Zor günler geçiren Justin Bieber-Hailey Bieber çifti tatilde!

BIEBER HAKKINDA KONUŞTU

Kariyerinin başlangıcında Bieber ile çalışan Usher, Justin Bieber’ın Ramsay Hunt sendromu teşhisi almasından bir ay sonra Extra’ya konuşarak, şarkıcının ‘harika gittiğini’ söyledi.

43 yaşındaki ünlü isim, “Bir sanatçı olarak, hepimizin anlamayabileceği bazı şeyleri deneyimleyeceğimizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı ve ekledi:

Alıntı Metni

“DESTEK ALDIĞINI GÖRMEK HARİKA”

Usher ayrıca, Bieber’ı yakın zamanda bir tatilde gördüğünü ve ikilinin ‘birlikte takılmayı başardığını’ da kaydetti. R&B şarkıcısı, “Bence şu anda ne yaşıyorsa, hayranlarından ve ailesinden destek aldığını görmek gerçekten harika” şeklinde konuştu.

RAMSEY HUNT SENDROMU NEDİR?

BBC News Türkçe’nin haberine göre; Ramsey Hunt sendromu (RHS), varicella zoster virüsü (VZV) denilen bir virüs nedeniyle tetikleniyor. Bu virüs insanlarda iki yaygın hastalığa daha yol açıyor: Suçiçeği ve zona. RHS, bu virüsün yüz kaslarını kontrol etmeyi sağlayan sinir hücresini enfekte etmesi sonucu oluşuyor.

Facial Palsy (Yüz Felci) UK derneğine göre bu sendromu yaşayan kişilerin tamamı, çocukluğunda suçiçeği geçirmiş kişiler. Vücutları bu virüsü yenmiş olsa da, virüs inaktif bir şekilde sinirlerde yaşamaya devam edebiliyor.

Bir süre sonra ise VZV tekrar aktive olabiliyor. Bunun ardındaki neden tam olarak bilinmese de bağışıklık sisteminin düşmesinin bir tetikleyici olabileceği düşünülüyor. Bir diğer faktör ise stres. Yüksek stres zonayla da ilişkilendiriliyor.

Justin Bieber’ın eşini paparazzilerden koruma çabası dikkat çekti
PaYLaŞşşş