Ünlü Şarkıcı Gülşen hakkında istenen ceza belli oldu!

Sanatçı Gülşen’in gerçekleştirdiği bir konser sırasında sarf ettiği İmam Hatip sözleri gündemdeki yerini koruyor. İmam Hatip hakkındaki sözleri nedeniyle 3 gün tutuklu kalan ünlü şarkıcı, geçtiğimiz günlerde ev hapsine devam etmesi koşuluyla cezaevinden çıkmıştı.

JET İDDİANAME HAZIRLANDI

Gülşen’in sözleri gündemdeki yerini korurken sanatçı hakkında hazırlanan 48 sayfalık iddianamenin detayları ortaya çıktı.

Gülşen için 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası isteniyor. 48 sayfalık iddianamede 702 kişi müşteki sıfatıyla yer aldı. Gülşen halkı kin ve düşmanlığa tahrik suçundan yargılanacak.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Gülşen Çolakoğlu, 30 Nisan 2022’de Ataşehir’de bir konser sırasında, “İmam Hatip’te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” şeklindeki beyanda bulundu. Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 24 Ağustos 2022 gecesi şarkıcı Gülşen Çolakoğlu hakkında İmam Hatip Liselilere yönelik sarf ettiği sözlerinden dolayı “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan resen soruşturma başlatıldığı ve polis tarafından hazır edilmesi talimatı verildiği açıklandı.

PaYLaŞşşş