Ünlü ekonomistten son dakika dolar kurunda tutulma çıkışı! Doların alt üst olacağı tarihi duyurdu!

Şahsi Youtube kanalında yayımladığı videolar ile adından sıkça söz ettiren, ekonominin sevilen isimlerinden Selçuk Geçer, dolar kuru ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Ekonomist Geçer, son değerlendirmesinde Eylül ayını dikkate aldı. 19 TL’ye henüz çıkmayan doların Eylül ayı içinde ne kadar olacağını söyleyen Geçer, oldukça sert açıklamalar yaptı. Geçer yeni tahminiyle ilgili, “Eylül ayı sonunda benim öngörüm 20 Türk Lirası’nın üstünde bir dolar kuru tutabilirler” ifadelerini kullandı.

‘PARİTE ETKİSİ OLMAZSA…’

Geçer ayrıca, “Parite etkisi olmazsa Türkiye’nin koşulları gereği oluşacak bir yara var. Bir iki hafta içinde 18 liranın üzerine giden sonra hızlı bir şekilde 18,80 giden dolar olacak. Yani 12 liraya düşmez. Eylül sonunda bir bakacağız ki dolar 21 seviyelerinde” açıklamasında bulundu.

FIRLAYACAK

Kış mevsiminin sert geçeceğini söyleyen Selçuk Geçer, “Kur hareketlerine bakıldığı zaman da aynı biçimde sertleşmeye başlar. Ben sadece enflasyonun bu etkisinin kura uygulanması ile beraber dolar kurunun 30 Türk Lirası’nın kıyısına gelebileceğini öngörüyorum” dedi.

Selçuk Geçer, ilerleyen günlerde para piyasalarında bir değişim yaşanmazsa dolar fiyatının daha da artacağını söyledi.

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.