‘Üç Kız Kardeş’te Türkan pes etmiyor! ‘Hodri meydan’

Öykü Badur – Kanal D ekranlarının çok sevilen dizisi ‘Üç Kız Kardeş’, 8 Kasım Salı akşamı 25’inci bölümüyle ekranlara geldi. Türkan, Derya ve Dönüş adlı kardeşlerin hikâyesinin anlatıldığı ‘Üç Kız Kardeş’ dizisinin son bölümüyle ilgili, sosyal medyada #Türmer ve #ÜçKızKardeş etiketlerine çok sayıda yorum yapıldı. Bir önceki bölümün finalinde, Sadık’ın eline Nihat’ın yazdığı mektup geçti. Sadık, kızı Türkan’la bunu paylaştı ve eve geri dönmesini istedi. Türkan ise dönmeyi reddetti. 25’inci bölümde kendisinden saklananları öğrenen Sadık’ın hesap sorma zamanı artık geldi…

SADIK EVİ TERK ETTİ

“Benim evim burası, kocam da Somer” diyen Türkan, babasının ısrarla eve dönme isteğini reddetti. Sadık, yakarışlarla kızının yaşadığı Korman ailesinin evini terk etti. Türkan’ın kocasının arkasında durması Rüçhan’ı sevindirdi. Rüçhan, mektup eve ulaşmasaydı Türkan’ın Somer’i terk edebileceğini, Somer ile paylaştı.

Rüçhan’ın, gelininin Ferit olayında masum olduğunu bilmesi ve bunu Somer’e anlatmaması oğlunu kızdırdı. Somer, Mine’yle ortak olduğu için annesine yakarırken, Rüçhan bunu oğlu için yaptığını söyledi.

Sinirle eve dönen Sadık, Türkan’a gittiğini Nesrin’e anlattı. Metresiyle aynı evde yaşayan kızının gözlerini açmak istediğini söyledi. Nesrin kızını o evden getirmenin kolay olmadığını ve Türkan’ın tüm gerçekleri bildiğinden bahsetti. Sadık, Türkan yüzünden Nesrin’e ateş püskürdü. Yaşananları bilmesine rağmen kızının nasıl o evde kalmasına ve bu ahlaksızlığa izin verdiğini Nesrin’e söyledi. Nesrin, öfkeyle kapıya yönelen Sadık’a “Bu kapıdan çıkarsan, asla geri gelme!” dedi, o ise evi terk etti. Geceyi de kardeşinin evinde geçirdi.

Dönüş, Derya’ya neden her taşın altından Fatih’in çıktığını ve annelerini kapı önünde tehdit ettiğini sordu. Ardından babalarının evden gitmesinin ilk kez yaşandığını ve onun dönmesinin daha iyi olacağını Nesrin ile paylaştı. Anneleri ise bir süre bunun daha iyi olabileceğini çocuklarına söyledi. Mesut da Sadık’ı ziyarete gitti. Nesrin, Derya ve Dönüş’ün ağladıklarını, yaşanan sıkıntıları paylaştı.

MİNE TEHDİT ETTİ

Somer’e ailesiyle bağlarını kestiği ve onca yalanın içine kendisini tıktığı için yakaran Türkan, kaybedecek hiçbir şeyi kalmadığını söyledi. Somer kalıp onlar için mücadele verdiklerini sandığını ve Türkan’ın kendisini hiç sevmediğini şu sözlerle anlattı:“- Bak Türkan ben sana söyleyeyim sevgi öyle hemen tükenecek bir şey değil. Sen beni hiç sevmemişsin– Sevgimi ihanetinle tartma sakın. Nefretime razı olursun”

Somer, Türkan’a eşi Mine’ye de kızmamak gerektiğini ve tüm sevgisiyle ölümü göze aldığını söyledi.

Hastanede daha iyi olan Mine’yi polisler sorguya alacaktı ancak o ifade vermedi. Hemşireden Türkan’ı aramasını istemesinin ardından Türkan ve Somer hastaneye ulaştı. Odaya giren Türkan, onun daha iyi olacağını ve kızı Kiraz’ı Türkan’a emanet ettiğini anlattı. Mine, bunu şoktan söylemiş olabileceğini belirtirken Somer’le hala beraber olup olmadıklarını sordu. Mine’nin gurursuzluğundan yakınan Türkan, ona mektuptan bahsetti. Hem Somer hem de Rüçhan’ın Mine’den nefret ettiğini anlattı.

Mine ise bunu reddederek Rüçhan ile aslında ortak olduklarını belirtti. Aynı zamanda Türkan’ın annesi Nesrin’e de Somer ile olan aşklarından bahsettiğini söyledi. Türkan, Nesrin’i hastanelik edenin Mine olduğunu öğrendi ve alt üst oldu.

Mine, vereceği ifade konusunda Türkan ile anlaşma yapmak istedi. Somer’in onu ittiğini ve kendisinin de azmettirici olduğunu söylememesi için Türkan’ın o evden gitmesini, bebeğini aldırmasını ve Somer’i terk etmesini istedi.

Olanlardan sonra Nesrin bebeğini aldırmak için doktora gitse de bunu yapamadı. Somer, Türkan’a olan aşkını anlatırken duygusal anlar yaşandı.

PAZARLIK ZAMANI

Mine yalnızca Türkan’ı değil Rüçhan’ı da pazarlığa davet etti. Rüçhan’dan şirket hisselerinin bir kısmı, yazlık ve para talep etti. Rüçhan, torunu için daha düşük hissede Mine ile anlaştı. Tektaş da isteyen Mine, Türkan’ı gönderip kendisini gelin olarak kabul etmelerini talep etti. Rüçhan buna gülse de Mine kendisi mutlu olamazsa Somer’in de mutlu olamayacağını söyledi.

Evde geliniyle bir araya gelen Rüçhan, Türkan’a oğlu için yalvardı, “Somer’in kaderi senin ellerinde” dedi. Mine’nin, oğlunun hapse girmemesi adına doğru ifade vermesini istiyordu. Somer ve Türkan’ın ayrıldıklarını, kısa bir süre Türkan’ın evine gidebileceğini ve böylece de davanın Mine’nin ifadesiyle düşeceğini belirtti. Türkan ise bunu reddederek, Mine’nin bulunduğu yere adım atamayacağını söyledi.

‘CENAZEME BİLE GELME’

Derya ve Dönüş, ablasını Korman ailesinin evinde ziyaret etti. Derya, Türkan’ın hala Somer’le neden görüştüğünü sorguladı. Asistanıyla birlikte olan kocası ve onların çocuklarına bakan gurursuz biri olduğunu Türkan’a söyleyen Derya, ablasını kızdırdı. Sözler Türkan’a ağır gelince, Derya’ya tokat attı. Bu vicdanını sızlattı ama geri adım atmadı. Derya da babasının onun yüzünden evi terk ettiğini söyledi.

Türkan, Nesrin ve Sadık’ın evleri ayırma kararından dolayı Sadık’ı ziyaret etti. Sadık, her şeyi bildiğine inanmadığını söylese de Türkan bildiğini anlattı. Acı çekmemesi için peşinden geldiğini söyleyen Sadık, kızının onu kapı dışarı ettiğini anlattı. “Sen tam bir Rüçhan Korman” olmuşsun dedi Türkan’a. Somer’in kalbini, ruhunu kör ettiğini, düştüğü çamura bulandığı ve gözünün önünü göremediğini söyledi. O ise, “Aşkının, sevgisinin arkasında duran, Sadık Kalender’in kızı Türkan’ım!” sözleriyle kendini ifade etti. Sadık da “Benim artık Türkan adında kızım yok, cenazeme bile gelme” dedi.

Annesini de ziyarete giden Türkan’a Nesrin kapıları kapattı…

“HODRİ MEYDAN”

Rüçhan’ın istediği gibi ifade veren Mine, taburcu olmasının ardından Korman ailesinin evine geldi. Somer ve Türkan, onun eve neden geldiğini sorguladı. Türkan, Mine’ye meydan okuyarak evi terk etmeyeceğini, Somer’i bırakmadığını ve çocuğu da doğuracağını söyledi, “Hodri meydan” dedi.

OYUNCU KADROSU

Yapımını Süreç Film’in yapımcılığını Ali Gündoğdu ve İnci Gündoğdu’nun üstlendiği ‘Üç Kız Kardeş’ dizisinde İclal Aydın, Reha Özcan, Berker Güven, Özgü Kaya, Almila Ada, Melisa Berberoğlu, Veda Yurtsever, Tayfun Eraslan, Benian Dönmez, Nazlı Senem Ünal, Demircan Kaçel, Vural Şahanoğlu, Hakan Atalay ve Ece Bilgiç rol alıyor.

Aile ve kardeşlik bağlarını anlatan, samimi ve sıcak aile öyküsü ile izleyicinin büyük beğenesini kazanan ‘Üç Kız Kardeş’, heyecan dolu yeni bölümleri ile her salı akşamı Kanal D’de.

PaYLaŞşşş