Tuvaletini nasıl yapacağı bile belli! 50 gün içinde ‘kurt’ adam oldu

Derleyen: Betül Yasemin Keskin / Milliyet.com.tr –Günümüzde çığır açan buluşlara imza atan isimlerin ortak noktası hayalperest olmaları. Yaratıcı işlere imza atan, keşfedilmeyeni bekleyen bu hayalperestler zoru başarıp akıllarındaki fikirleri kağıda kaleme döküyor, ete kemiğe bürünen hayaller birçok kişiyi yeni şeyler üretmeye ve yaratmaya teşvik ediyor. Japonya’da yaşayan Toco-San adlı bir gencin yaptıkları da çılgınlık barındırsa da görenleri hayrete düşüren bir şaşırtıcılığa sahip. En büyük hayali bir köpek gibi yaşamak olan Toco-San, bir kostüm firmasıyla sonunda hayallerine sonunda kavuştu. Onun radikal dönüşümünü görenler ise yaşananlara bir anlam veremedi. Hayatının geri kalanını bir köpek olarak yaşamak isteyen Toco-San, hikâyesiyle bir başka Japon gencin daha ‘önünü açtı!’ İşte aynı kostüm şirketiyle bir kurda dönüşmek için kolları sıvayan genç adamın hikâyesi.

Kurda dönüşen adamın hikâyesinden önce ona ilham olduğu düşünülen Toco-San’ı hatırlamakta fayda var. Kendini sosyal medya hesaplarında Toco ismiyle tanıtan adam, çocukluğundan beri ‘border collie’ ırkı köpekleri çok seviyordu. Zamanla bu sevgisi öyle bir hâl aldı ki sonunda oldukça ilginç bir karar verdi. Yaşamı boyunca köpek gibi yaşamanın nasıl olduğunu düşünen Toco ünlü bir kostüm şirketine giderek hayalini anlattı.

KÖPEK GİBİ YAŞAMAK, KOŞMAK, YUVARLANMAK İSTİYORDU

Hayali, içinde kendini her anlamda bir köpek gibi hissedebileceği bir kostüme sahip olmaktı. Köpek gibi yaşamak, köpek gibi koşmak ve köpek gibi yuvarlanmak istiyordu. Kostüm şirketi Zeppet bu teklifi kabul etti ve kostümün yapımı tam 40 gün sürdü. Neredeyse gerçeğe çok yakın olan bu kostüm tamamen Toco’nun fiziksel özelliklerine göre tasarlandı. Onu hayallerine kavuşturan kostümü Toco’ya yaklaşık 2 milyon Japon Yeni, yani yaklaşık 286 bin 379 TL’ye mâl oldu. Toco hikâyesini ve hayaline kavuşma hissini şu cümlelerde anlattı:

Alıntı Metni

YOUTUBE KANALINDA TAKİPÇİLERİYLE PAYLAŞIYOR

‘I Want To Be An Animal’ (Hayvan Olmak İstiyorum) adlı bir YouTube kanalına sahip olan Toco, border collie kostümünün içindeki deneyimlerini ve bir köpek gibi yaşamanın inceliklerini takipçileriyle de paylaşıyor. Kostümünün içinde evdeyken, yürürken, yuvarlanırken, oyuncaklarla oynarken videolar paylaşan Toco’nun ilk bakışta gerçek bir köpekten hiçbir farkı yokmuş gibi görünüyor.Kostüm şirketi Zennet ise yalnızca onu değil, hayvan olarak yaşamak isteyen bir başka kişiyi de hayaline kavuşturdu.

‘Çölün Gelini’ni hiç terk etmeyen Halid Esad

YAPIMI TAM 50 GÜN SÜRDÜ

İsmini vermek istemeyen Japon adam, Toco’dan kısa bir süre sonra Zeppet’in kapısını çaldı ve onlara gerçeğinden ayırt edilemeyecek derece bir kurt kostümü istediğini söyledi. Kostüm şirketi bu tarz hayallere aşinaydı ve hemen işe koyuldu. Gerçekçi bir kostüm için genç adamın tüm vücut ölçüleri detaylı bir şekilde alındı ve vahşi doğada yaşayan birçok kurt ince ince analiz edildi.Japon adamın kurt kostümünün yapımı tam 50 gün sürdü.

‘KENDİME HAYRAN KALDIM’

Genç adam hayaline kavuşmak için 3 milyon Japon Yeni, yani yaklaşık 429 bin 379 TL harcadı. Kostümüyle insan bedeninde kurt görünümüne kavuşan genç adam kostümü üzerine giydirdikleri ilk anı şu şekilde anlattı:

Alıntı Metni

Hem Toco’nun hem de ismini vermek istemeyen diğer müşterinin kostümünü özenle tasarlayan Zeppet çalışanları, kullanıcının rahatlığı için kostümün içine tuvaletlerini rahatça yapmalarını ve havalandırmayı sağlayan özellikler eklemeyi de ihmal etmedi.

Ailesini bile karşısına alan Yörük kızı Ayşe
Helal olsun!
Özel sektörde ücret artışı ne olur?
PaYLaŞşşş