Tüm EYT’lileri Heyecanlandıran son dakika Gelişmesi! Erken Emeklilik Nasıl Oluyor? EYT’siz Nasıl Emekli Olunur?

EYT’liler uzun bir süredir haklarının verilmesi için sosyal medya üzerinden gündem yaratmaya çalışıyor. Bu gündem kimi zaman ses getiriyor kimi zamansa getirmeyebiliyor. Ancak en nihayetinde tüm EYT’lilerin sesi duyulmaya başlandı. Tüm EYT’lileri heyecanlandıran ve heyecandan havaya sıçramalarına vesile olan gelişme ülke genelinde yankılanmaya devam ediyor. Sosyal medyanın kitlenmesine ve açılmamasına dahi sebebiyet veren bu gelişme oldukça merak ediliyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar arasında oldukça büyük bir tartışma son buluyor.

Erken Emeklilik Nasıl Oluyor?

Erken emeklilik hakkına sahip olan kişilerin direkt olarak emekli olmasına izin veren genelge yayınlanmayı bekliyor. Bu genelge sayesinde pek çok EYT’li artık bu statüden kurtularak emekli olabilecek. Emekli olarak rahat bir yaşam sürmeyi ve huzurlu uzun yıllar yaşamayı hedefleyen EYT’liler çok sevinçli. EYT’lilerin sevinci sosyal medyada en çok konuşulanlar arasındaki yerini aldı bile. Uzun zamandır seslerini duyurmaya çalıştıkları sosyal medya artık bir karşılık vererek gündemi oluşturdu.

EYT’siz Emekli Olmak Ne Demek?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın kısaltması olan EYT, artık bir negatife de sahip. EYT’siz emekli olmak diye bir durum pek çoğumuzun zihninde yerini aldı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar, oldukça büyük problemler yaşayarak seslerini duyurmaya çalıştı. Yeni yayınlanacak olan genelgeye göre EYT’siz bir şekilde emekli olmanın da bazı formüllerinin bulunduğu görülüyor. Bu durumda EYT’siz emekli olmak için bazı kriterleri karşılamak yeterli gibi duruyor. Pek çok kişinin aklındaki ilk sorulardan biri de EYT’li emekli olmakla aradaki farktır. EYT’siz emekli olmak ne demek olduğu son günlerde tartışılıyor.

EYT’siz Nasıl Emekli Olunur?

EYT’siz emekli olmak için sigorta priminin incelenmesi gerekiyor. 1999 yılından önce sigorta girişi yapılmış kişiler bu haktan faydalanabiliyor. EYT’siz emekli olmak için bazı kriterlerin sağlanması gerektiği belirtiliyor. Son yıllarda Türkiye’nin gündeminden hiç düşmeyen Emeklilikte Yaşa Takılanlar, bu problemlerin artık çözülmesini istiyor. EYT’liler de rahat bir şekilde emekli olacakları günü bekliyor. Aralık ayında meclise sunulacak olan yasa tasarısında EYT’lilerin emekli olması ve huzurların kavuşması ile ilgili önemli kararlar olacağı bildiriliyor.

PaYLaŞşşş