‘TSK, PKK’ya karşı kimyasal silah kullandı’ iddiasına peş peşe tepkiler

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Sözcü Çelik; Sözcü Çelik’in açıklamaları şöyle; Türk Silahlı Kuvvetleri’ni kimyasal silah kullanmakla suçlayanlar, alçak bir iftira şebekesinin parçasıdır. Bunlar terör örgütünün cinayetlerini masum göstermeye çalışan odaklardır. PKK’nın cinayetlerini övenler, kirli odakların temsilciliğini yaparak TSK’ya saldırıyorlar…

Kahraman TSK terörle mücadelesini en yüksek hukuki ilkelere ve standartlara bağlı şekilde yürütmektedir. TSK’nın, cinayet şebekesi terör örgütlerine karşı verdiği mücadele dünyanın en haklı, en şeffaf ve en onurlu mücadelesidir.

Bir tepki de AK Parti’li Ünal’dan geldi

BİR TEPKİ DE İBRAHİM KALIN’DAN

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da, “Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet ve İstihbaratımız, terör örgütünün oksijenini kestikçe yeni iftira kampanyalarına başvuruyorlar. Kimyasal silah yalanı, terörü aklamaya ve estetize etmeye çalışanların beyhude çabasıdır. Terörle mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecek.” dedi.

BAKAN BOZDAĞ’DAN TEPKİ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan da kimyasal silah iddiasına tepki geldi. Bozdağ, “Türk Tabipler Birliği’nin temsilcisi zaten Türk tabiplerini temsil etmiyor bunlar. Yani ben onurlu, haysiyetli Türk tabiplerinin temsilcisi olduklarına inanmıyorum ve bugüne kadar terör örgütlerinin ağzıyla konuşmayı marifet zanneden kesimler.” dedi.

Ömer Çelik: AK Parti’nin en genci Recep Tayyip Erdoğan’dır
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yaz staj ücretleriyle ilgili müjde
PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir