TOKİ sosyal konut kura çekimi ne zaman, hangi gün? TOKİ kuraları ne zaman çekilecek?

TOKİ sosyal konut kura çekimi ne zaman, hangi gün? TOKİ kuraları ne zaman çekilecek? – Son Dakika Haberleri İnternet

TOKİ sosyal konut kura çekimi ne zaman, hangi gün? TOKİ kuraları ne zaman çekilecek?

TOKİ’nin 81 ilde başlattığı sosyal konut projesi kapsamında dar gelirliye yönelik avantajlı konut sahibi olma kampanyasına başvurular sona erdi. 31 Ekim’de başvuruların sona ermesinin ardından adaylar kura çekimi için TOKİ’den gelecek açıklamayı bekleyecekler. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi kapsamında “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinde konutların ilk kuralarının çekileceği illeri ve tarihleri açıkladı.

TOKİ SOSYAL KONUT KURASI NE ZAMAN?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un açıklamasına göre; “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinde ilk kura 7 Kasım Pazartesi günü Şırnak ve Ardahan’da çekilecek.

TOKİ projesinde yol haritası

TOKİ projesinde yol haritası

DİĞER KURALARIN TARİHİ

Bakan Kurum açıklamasında şunları ifade etti;

“Bununla beraber Güneydoğu Anadolu Bölgemizde 5 ilimiz, Doğu Anadolu Bölgemizde 7 ilimiz olmak üzere 7-16 Kasım tarihleri arasında 12 ilimizdeki 22 bin 57 konutumuzun kura çekimlerini gerçekleştireceğiz.

Kuralarımız noter huzurunda, şeffaf bir şekilde ve canlı yayın olarak TOKİ’mizin resmi sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.

Kura çekimlerimizin tamamını inşallah 2023 Mart ayında tamamlayacağız.

İnşallah tüm yuvalarımızı, konut arsalarımızı, iş yerlerimizi 2 yıl içerisinde vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Hayırlı, uğurlu olsun.”

TOKİ dolandırıcılığa karşı uyardı: Kamu bankaları vurgusu

TOKİ dolandırıcılığa karşı uyardı: Kamu bankaları vurgusu

PaYLaŞşşş