Tmp Dosyası Nedir, Nasıl Açılır? Tmp Dosyaları Silinirse Ne Olur?

Tmp Dosyası Nedir, Nasıl Açılır? Tmp Dosyaları Silinirse Ne Olur?
Tmp Dosyası Nedir, Nasıl Açılır? Tmp Dosyaları Silinirse Ne Olur?

Tmp dosyası silinirse herhangi bir şey olmaz. Eğer kendiliğinden silinmemişse fark ederseniz siz silebilirsiniz.

Tmp Dosyası Nedir, Nasıl Açılır?

Tmp dosyaları otomatik olarak oluşur ve gerekli olmazsa kolay bir şekilde silinir. Genelde bu dosyalar program çalışırken oluşturulur ve genelde kullanıcılar bunu fark etmez. Ayrıca program kapatıldığında kendi kendine de silinirler. Genelde önbellek ya da yedekleme amacı ile yaratılırlar. TMP dosyası bir diğer adı ile geçici dosyalar olarak da bilinir.

Tmp dosyasını açmak genelde bir şeyi değiştirmez. Bu dosyalar kendi kendini oluşturup görev tamamlandığında kendi kendine silinir. Eğer kendiliğinden silinmezse kullanıcılar da kolaylıkla silebilir. Bu dosyalar genelde not defteri olarak açılır ve silinmesinde herhangi bir sorun çıkmaz.

TMP Dosyaları Silinirse Ne Olur?

Tmp dosyaları genelde herhangi bir program üzerinde çalışılırken kendi kendini açılır ve görev tamamlandığında kendiliğinden silinir. Bu dosyaların silinmesinde herhangi bir sorun yoktur. Bu nedenle eğer tmp dosyası kendini silmezse kullanıcılar isterlerse kendileri silebilirler.

Otomatik olarak oluşan ve kendisine ihtiyaç duyulmadığında kendini imha eden tmp dosyaları çoğu kullanıcı tarafından fark edilmez. Program açıkken oluşurlar ve program kapandığı zaman kendi kendilerine silinirler.

PaYLaŞşşş

1 Yorum

  1. […] Kaynak: Tmp Dosyası Nedir, Nasıl Açılır? Tmp Dosyaları Silinirse Ne Olur? […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir