TikTok Keşfet Saatleri 2023: TikTok Keşfet Saatleri Neye Göre Belirlenir? TikTok Keşfete Düşme

TikTok Keşfet Saatleri 2023: TikTok Keşfet Saatleri Neye Göre Belirlenir? TikTok Keşfete Düşme

TikTok Keşfet Saatleri 2023: TikTok Keşfet Saatleri Neye Göre Belirlenir? TikTok Keşfete Düşme
TikTok Keşfet Saatleri 2023: TikTok Keşfet Saatleri Neye Göre Belirlenir? TikTok Keşfete Düşme

Video paylaşımlarının yanı sıra kullanıcılarına canlı yayın ve video düzenleme imkanı sunan sosyal medya ağı TikTok 150 ülkede 1 milyar kullanıcıya ulaşmıştır. En çok inidirlen uygulama unvanını elinde tutan TikTok yaklaşık 2.2 milyar kişi tarafından indirilmiştir. Eylül 2016 yılında Çin’de Musical.ly bazında yaratılan uygulama günümüzün en popüler uygulamasıdır. TikTok’un hayatımıza girmesi ile birlikte TikTok fenomenleri kavramı da ortaya çıkmıştır.

Kullanıcıya müzikal, dans, komedi, oyunculuk, dudak senkronizasyonu ve diğer türlerde, kısa videolar üretmesine olanak sağlayan uygulama yoluyla dünya üzerinde fenomen haline gelen binlerce insan vardır. Popülaritesini artırmak ve daha fazla kullanıcıya ulaşmak isteyen kullanıcıların merak ettiği başlıklar arasında da TikTok keşfet saatleri yer alır.

TikTok Keşfet Saatleri 2023

TikTok keşfete düşmenin en önemli adımlarından birisi de paylaşım yapılan saatlerdir. Kullanıcıların en aktif olduğu zaman dilimlerinde paylaşım yapmak videoların keşfete düşmesini sağlayacaktır.

Hafta içi TikTok keşfet saatleri;

  • Sabah: 09:00 – 10:00 arası
  • Öğle: 14:00 – 16:00 arası
  • Akşam: 19:00 – 21:00 arası
  • Gece: 23:00 – 01:00 arası

Hafta sonu Tiktok keşfet saatleri;

  • Cumartesi: 18.30
  • Pazar: 15.00

TikTok Keşfet Saatleri Neye Göre Belirlenir?

TikTok keşfet saatleri kullanıcıların aktif olduğu zaman dilimine göre farklıdır. Keşfete düşme saatleri her hesap için bir anlamda kişiseldir ve hesapların izleyici kitlelerine göre değişkenlik gösterebilir. Ancak kişisel hesaptan da keşfet saatleri öğrenilebilir. TikTok keşfet saatlerini öğrenmek için;

  • Tiktok ‘Ayarlar’ sekmesine gidin.
  • İçerik Üreticisi Araçları’na dokunun.
  • Analizler sayfası altından Takipçiler,
  • Takipçi Aktifliği sayfasına giderek keşfet saatlerini öğrenebilirsiniz.

TikTok Keşfete Düşme

Dünyanın en çok indirilen uygulamaları arasında yer alan TikTok’ta keşfete düşme saati kullanıcıların en yoğun olduğu zaman aralığında gerçekleşiyor. TikTok’un en çok kullanıldığı günler ise cumartesi ve pazar olurken en sık kullanıldığı zaman dilimi ise 20.00 – 21.00 saatleri arasındadır. Bu nedenler video paylaşımının saat 19.00’da yapılması önerilmektedir. Keşfet saatleri kullanıcı istatistiklerinin baz alınarak yapılması önerilir. Algoritmada en çok aktif olunan saatler hesap sahibinin ayarlarından görülebilmektedir.

TikTok Para Hesaplama 2022: TikTok Kazanç Hesaplama Nasıl Yapılır?
TikTok Jeton ve Hediye Fiyatları 2022: TikTok Puan Hesaplaması Nasıl Yapılır?
PaYLaŞşşş