THY ANTALYA SEFER İPTALLERİ | Uçak seferleri iptal mi, hangi uçuşlar iptal?

THY ANTALYA SEFER İPTALLERİ | Uçak seferleri iptal mi, hangi uçuşlar iptal?

Türk Hava Yolları ile Antalya’ya uçuş gerçekleştirecek olan yolcular THY’den gelen son dakika açıklamasına yöneldi. Bölgede oluşan olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı uçuşların iptal olduğu bilgisi paylaşıldı.

THY ANTALYA SEFER İPTALLERİ

THY’den yapılan son dakika açıklamasına göre, Antalya Havalimanı kalkışlı-varışlı 11 sefer hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi. THY’den yapılan açıklamada, “21.12.2023 (Bugün) tarihinde Madkom (Meteorolojik Acil Durum Komitesi) kararı uyarınca, Antalya Havalimanı kalkışlı/varışlı toplam 11 seferimiz hava muhalefeti nedeniyle iptal olmuştur” denildi. İptal edilen seferlerin isimleri ise henüz duyurulmadı.

MGM’DEN KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI GELMİŞTİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Rüzgarın Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun doğusunda kuvvetli (40 ila 70 km/saat), Batı ve Orta Akdeniz kıyılarında kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50 ila 80, hamleli 90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” ifadeleri kullanılmıştı.

PaYLaŞşşş