TARZAN RIFKI OYUNCULARI – KONUSU | TARZAN RIFKI FİLMİ HANGİ ORMANDA ÇEKİLDİ?

Kemal Sunal filmi olan Tarzan Rıfkı’nın yöetmen ve senaristliğni Natuk Baytan yürüttü. Yapımcısı ise Yahya Kılıç’tır. Tarzan Rıfkı filmi 1986 yılında film severlerin karşısına çıktı. İşte, oyuncu kadrosu ve konusu…

TARZAN RIFKI KONUSU

Sevdiği kadın tarafından terk edilince ormana yerleşen bir adamın hikayesini konu ediyor. Genç bir adam olan Rıfkı, sakarlığı ile tanınmaktadır. Bir kahvecide çalışan Rıfkı, kalbini aynı mahallede yaşadığı Gül’e kaptırır. Gül ile evlilik hayali kuran Rıfkı’nın önünde büyük bir engel vardır. Gül, Rıfkı ile evlenmek için kendi evlerinde yaşamayı koşul olarak sunar. Rıfkı, bütçesine uygun bir ev arayıp bulamayınca, Gül tarafından terk edilir. Sevdiği kadın tarafından terk edilmesinin ardından mahalleden ayrılan Rıfkı, ormana yerleşir. Kendisini artık bir Tarzan olarak gören Rıfkı, gazeteye ilan vererek kendisine bir Jane bulmaya karar verir. Hayatının kadını ile buluşacağını sandığı sırada karşısında mafyanın adamlarını bulan Rıfkı, kendisini zorlu bir maceranın içinde bulur.

TARZAN RIFKI OYUNCULARI

Kemal Sunal – Tarzan Rıfkı
Suna Yıldızoğlu – Melahat
Saadettin Erbil – Abdullah
Asuman Arsan
Dinçer Çekmez – Zeki
Ece Berkant – Gül
Yadigar Ejder – Bitirim
Ünal Gürel – Kerpeten Hüsnü/Duba Hüsnü
Adem Taşay
Süheyl Eğriboz – Manyak Rıfat
Coşkun Göğen
Ekrem Dümer – Polis müdürü
Demiray Erül – Komiser Asım
Zeki Sezer –
Hakkı Kıvanç
Hayri Caner – iskelet

TARZAN RIFKI NEREDE, HANGİ ORMANDA ÇEKİLDİ?

Başarılı yapımlardan olan Tarzan Rıfkı filmi çekimleri İstanbul’un farkllı noktalarında yapıldı. Diğer yandan Sarıyer’in Kemerburgaz’a yakın bölgesinde orman sahnelerinin çekildiği biliniyor.

PaYLaŞşşş