T.C. sonu 0,2,4,6,8 olanlara büyük müjde! Hesaplara 3.336 TL para yattı Aile Bakanlığı ödemelere başladı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Evde Bakım Yardımını hesaplara yatırılmaya başlandığına ilişkin bir açıklama yaptı. Bakan Yanık açıklamalarında Evde Bakım Yardımı kapsamında toplamda 1 milyar 867 milyon TL ödeme yapılacağını ifade etti. Bu ödemeler başladı ve ay sonuna kadar il bazında ödenecek. İllerdeki hak sahiplerine paraların yatmaya başladığı bildirildi.

AİLE BİRLİĞİ ÖNCELİKLİ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 1 milyar 867 milyon TL Evde Bakım Yardımını hesaplara yatırmaya başladıklarını açıkladı. Konu ile ilgili olarak Bakan Derya Yanık, sosyal hizmet modellerini kurgularken her alanda aile birliğini öncelediklerini belirtti ve şöyle devam etti:

“Bakıma ihtiyacı olan engelli bireylerimizi aileleri yanında desteklemek öncelikli hedefimiz. Bu kapsamda engelli bireylerin öncelikle aile yanında desteklenmeleri düşüncesiyle 2006 yılında başlatılan Evde Bakım Yardımı ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı destekliyoruz”

3 BİN 336 TL ÖDEME

Bakan Yanık açıklamalarının devamında Evde Bakım Yardımı kapsamında hak sahibi başına aylık 3 bin 336 TL ödeme yapıldığını vurguladı ve açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“ENGELLİ VATANDAŞLARA HAYIRLI OLMASINI DİLERİM”

“Bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 1 milyar 867 milyon TL Evde Bakım Yardımı’nı hesaplara yatırmaya başladık. Bu ay 559 bin vatandaşımız Evde Bakım Yardımı’ndan yararlanıyor. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim. Bu doğrultuda engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmetlerimizi insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütmeye devam edeceğimizi de vurgulamak isterim”

PaYLaŞşşş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir