SSK ve BAĞ-KUR girişi olan vatandaşlara aynı anda 3 ödeme birden verilecek! Müjde üstüne müjde geliyor…

Emekliler için harika haber: Nisan ayında üç ödeme alacaklar ve bu onlara bir miktar mali rahatlama sağlayacak. Bu ödemelerden SSK, BAĞ-KUR emeklileri, memurlar ve erken emekli olanlar yararlanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en düşük emeklilik maaşının 5 bin 500 TL’den 7 bin 500 TL’ye çıkacağını söyleyerek birkaç gün önce haberini açıklamıştı. Kısa bir süre sonra AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş emeklilere bayram ikramiyesi alacağını açıkladı. Bu ödemelerle emekliler nisan ayında çok sevinecek.

Emeklilere Nisan ayında üç ödeme yapılacak: tatil ikramiyesi, emekli maaşı artışı ve terfi ödemesi. Emekliler için en düşük ödeme tutarı yaklaşık 20.000 TL’dir. Ramazan Bayramı öncesi yapılacak olan bu ödemeler emeklilere nefes alma fırsatı verecek. Ödemeler, iki yakasını bir araya getirmekte zorlanan emekliler için önemli bir rahatlama.

Milyonlarca emekli, son emeklilik artışı ve tatil ikramiyesinden şimdiden yararlandı. En düşük emeklilik maaşı şimdi 5.500 TL’den 7.500 TL’ye çıktı. Ayrıca bayram ikramiyesi de onaylandı ve emekliler 2023’te Ramazan Bayramı öncesi fazladan 900 TL alacak. Emekliler, hem emekli aylığı hem de bayram ikramiyesi artarak Nisan ayında çifte ödeme alacak.

Hükümetin sevindirici haberine ek olarak bankalar da emeklilere promosyon ödemelerinde zam teklifinde bulundu. Son zamanlarda emeklilik maaşlarındaki artış ve daha fazla insanın erken emekli olmasıyla birlikte, bankalar cüzdanlarını emekliler için açtı. Hem kamu hem de özel bankalar emeklilere yeni promosyon fırsatları sunarken, promosyon ödemelerinin Nisan ayında 15.000 TL’ye çıkması bekleniyor.

Bankalardan bu konuda net açıklamaların 20 Nisan 2023 tarihinden itibaren yapılması bekleniyor. Dolayısıyla emekliler, Nisan ayında banka promosyon ödemesi de dahil olmak üzere üç farklı ödeme almayı bekleyebilirler.

PaYLaŞşşş